Gierczak: Z Górnika nie wykradłem żadnych papierów

Pisaliśmy wczoraj o pretensjach prezesa Górnika Zabrze Zbigniewa Koźmińskiego do piłkarza Piotra Gierczaka. Zawodnik znalazł się na liście odrzuconych, a tuż przed świętami na Roosevelta poinformowano o przejściu Gierczaka do Górnika Łęczna. Kontrakt między klubami został spisany, jednocześnie prezes Koźmiński rozwiązał umowę z futbolistą. 
- Gierczak oszukał nas i Łęczną. Rozwiązaliśmy umowę tylko dlatego, że zgłosiła się Łęczna i na przejście do tego klubu wyraziliśmy zgodę. Zawodnik był zresztą w Łęcznej, już wybierał sobie mieszkanie, przeszedł nawet medyczne testy. Teraz jednak okazuje się, że zerwał ustalenia, jakie zawarliśmy z działaczami beniaminka i pojechał do Jaworzna. To niemoralne, dlatego już złożyliśmy zażalenie do PZPN. Ostrzegliśmy też klub z Jaworzna, informując że stosując takie metody nie zyskają uznania. Gierczak postąpił niemoralnie, ale to jego sprawa. Może jednak Jaworzno zachowa twarz i wycofa się z rozmów - tłumaczy prezes Koźmiński, który przy okazji wyjaśnia, że w tej sprawie nie chodzi o pieniądze. - Sprzedaliśmy Gierczaka do Łęcznej za symboliczną kwotę. Poza tym, do połowy stycznia, zobowiązaliśmy się spłacić wszystkie należności jakie mamy w stosunku do tego zawodnika - kończy Koźmiński.

Gierczak uważa jednak, że prezes Górnika niepotrzebnie awanturuje się w prasie.
- Naprawdę nie wiem, o co panu Koźmińskiemu chodzi. Przecież o tym, gdzie będę grał nie będzie decydował prezes Górnika. Podziękowałem działaczom z Łęcznej i nie mam sobie nic do zarzucenia. Obecnie uzgodniłem kontrakt z Garbarnią i tam będę grał. A przy okazji chciałbym wyjaśnić, że nie wykradłem z Górnika żadnych papierów - po rozwiązaniu kontraktu prezes Koźmiński sam wręczył mi dokumenty - kończy zawodnik, który w Jaworznie będzie miał możliwość grania z przyjaciółmi z Górnika. Adam Kompała, Andrzej Bledzewski czy Jacek Wiśniewski przyjmą Gierczaka z otwartymi ramionami.

źródło: Tempo
nadesłał: cornerRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]