Forum
 

Czterech do brydża?

Damian Gorawski prawdopodobnie trafi do Zabrza. Podobnie jak Adam Banaś z Piasta Gliwice.
Czterech piłkarzy jest już o krok od związania się z zabrzańskim Górnikiem, a na tym prawdopodobnie nie koniec. Z naszych informacji wynika, że zabrzanie chcą w czasie zimowej przerwy sprowadzić do klubu pięciu nowych zawodników. 

Zgodnie z filozofią
- Nie mogę podać nazwisk, ale byłbym bardzo zaskoczony, gdyby ktoś z piłkarzy, z którymi prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy, w styczniu do nas nie dołączył. Każdy z nich może grać w pierwszej jedenastce - zdradził nam kilka dni temu prezes klubu, Jędrzej Jędrych, podając liczbę „pięć”.
Idąc tym samym tropem, prezes Rady Nadzorczej Górnika, Michael Mueller dodał: - Trzech praktycznie już mamy, a każdy dzień przynosi nowe informacje. Nie potwierdzę, że szukamy tylko w polskiej lidze, ale na liście naszych życzeń są tylko Polacy - przyznał.
Z naszych informacji wynika, że lista życzeń zabrzan jest już bardzo sprecyzowana i dziś na pewno nie ma na niej takich graczy jak Kamil Kosowski, Jacek Krzynówek czy Maciej Żurawski. Kto jest? Mówiąc o Polaku grającym w zagranicznej lidze, prezes Mueller miał prawdopodobnie na myśli Damiana Gorawskiego. Jego transfer byłby zresztą zgodny z filozofią przyjętą przez klub, który chce mieć w składzie jak najwięcej piłkarzy pochodzących ze Śląska.

Banaś chwali Banasia
Gorawski jest z Rudy Śląskiej i nie przeszkadza fakt, że do wielkiej piłki wypłynął na Cichej. Henryk Kasperczak ściągał go kilka lat temu do krakowskiej Wisły i pod jego okiem „Gora” stał się jednym z lepszych pomocników w ekstraklasie. Ostatnio grał w Szynniku Jaroslaw. Jeżeli Gorawski faktycznie 5 stycznia pojawi się na pierwszym treningu Górnika, będzie to dzień po jego trzydziestych urodzinach.
Kto jeszcze? Potwierdzają się nasze informacje o zainteresowaniu Adamem Banasiem, środkowym obrońcą Piasta Gliwice, którego kontrakt z klubem z Okrzei kończy się w czerwcu. Banaś nowej umowy z Piastem nie podpisze, a styczeń jest ostatnia datą, kiedy jego obecny klub może za zawodnika wziąć pieniądze. - Adam to nie jest moja rodzina, ale taki piłkarz na pewno bardzo by się w Zabrzu przydał. Ślązak, w dobrym wieku i bardzo wszechstronny. Nazwisko też ma dobre - tak z uśmiechem o pochodzącym z Bytomia piłkarzu mówi Jan Banaś, przed laty gwiazda Górnika. Banaś (Adam) w przeszłości grał na bocznej obronie, dziś jest filarem środka defensywy klubu z Gliwic. Biorąc pod uwagę odejście Tomasza Hajty, a w czerwcu Marisa Smirnovsa, sprowadzenie takiego zawodnika jest dla Górnika wręcz potrzebą chwili.

Ktoś z Wisły?
Praktycznie piłkarzem Górnika jest już Robert Szczot, jesienią grający w Jagiellonii Białystok. Co ciekawe, ponoć piłkarz był Górnikowi oferowany już latem za zdecydowanie mniejszą sumę. Wtedy jednak osoby odpowiedzialne w Zabrzu za transfery nie były zainteresowane jego sprowadzeniem. Czy faktycznie Górnik zapłaci za niego 1,8 miliona złotych? Prezes Mueller stanowczo zaprzecza. - To koszmarna suma, takiej nie zapłacimy na polskim rynku.
Listę graczy będących blisko Zabrza zamyka Paweł Strąk, kolejny po Gorawskim piłkarz, którego przed laty ściągał do Krakowa Henryk Kasperczak. Jesienią był on wypożyczony z Bełchatowa do austriackiego SV Ried. Strąk ma 25 lat.
Górnik nie wyklucza sprowadzenia Mariusz Zganiacza z Korony Kielce, ewentualnie jednego ze starszych graczy, których nie chce już krakowska Wisła. Padają nazwiska Marka Zieńczuka, Radosława Sobolewskiego i Bartosza Głowackiego. W ich wypadku mniejszym problemem byłaby suma odstępnego, a większym zapewnienie indywidualnego kontraktu na poziomie, do którego zostali przyzwyczajeni w Krakowie. W każdym razie wszystkie decyzje personalne mają zapaść do końca grudnia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online