Lubański: Górnik może stać się siłą napędową całej śląskiej piłki

Włodzimierz Lubański prognozuje jaki będzie 2009 rok dla piłki w naszym regionie oraz Górnika. - Śląska piłka nożna ma w lidze pięć klubów i niech tak zostanie. To ogromny sukces, choć pewnie wszyscy chcielibyśmy lepszej jakości - przekonuje. 
- Największa niewiadoma to oczywiście Górnik, nie tylko dlatego, że jest bliski memu sercu. Dziś głowy nie dam, że utrzyma się w lidze, ale z drugiej strony takie wyzwania są próbą charakteru dla ludzi, którzy wzięli się za odbudowę wielkiego klubu. Są kibice, plan budowy stadionu. Górnik może stać się siłą napędową całej śląskiej piłki, bo przecież Ruch nie będzie chciał być gorszy. Ta rywalizacja zawsze pobudzała - uważa były reprezentant Polski.
Już wkrótce wspomniane zespoły zmierzą się na Stadionie Śląskim w kolejnych wielkich derbach śląska. - Jeżeli chodzi o to spotkanie, to nie wiem czy wybiorę się na nie osobiście. Nikt ze mną w tej sprawie jeszcze nie rozmawiał. Sam mecz zobaczę jednak na pewno. Choćby w telewizji - dodaje Lubański.

źródło: Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]