Górnik wymieni całą pomoc

Kwartet nowym zawodników w linii środkowej ma zapewnić Górnikowi utrzymanie się w ekstraklasie. Wzmocnienie pomocy jest priorytetem dla szkoleniowców i działaczy zabrzańskiego klubu.
W pierwszej części sezonu pomoc Górnika była jedną z najsłabszych formacji zespołu. Z tego powodu drużyna miała olbrzymie problemy ze stwarzaniem sobie bramkowych pozycji i zdobywaniem goli. Dość powiedzieć, że zabrzanie są jedynym zespołem w ekstraklasie, który jesienią nie zdobył ani jednego gola w ligowym meczu na wyjeździe! Górnikom nie udała się ta sztuka w ośmiu spotkaniach na obcych stadionach.

W dużej mierze stało się tak przez słabą grę pomocników. To dlatego też napastnicy śląskiego zespołu mieli ogromne problemy ze zdobywaniem goli. Jesienią Przemysław Pitry i Tomasz Zahorski zdobyli po zaledwie jednym golu.

Nic więc dziwnego, że trenerzy z działaczami analizując przyczyny słabej postawy zespołu zdecydowali, że konieczne są przede wszystkim wzmocnienia pomocy.

- Nie ukrywaliśmy, że ta formacja wymaga wzmocnień. Była naszym najsłabszym ogniwem w pierwszej części sezonu, a pomoc jest przecież kluczowym ogniwem w każdym zespole. Dlatego taki nacisk położyliśmy na jej wzmocnienie - podkreśla Jędrzej Jędrych, prezes zabrzańskiego klubu. Górnik postanowił się rozglądnąć za piłkarzami sprawdzonymi.

- Nasz pomysł jest taki, żeby sprowadzić zawodników już ogranych i doświadczonych. Takich, którzy będą realnym wzmocnieniem. Nie mamy teraz czasu na eksperymenty i sprowadzanie młodych zawodników, którzy mają jeszcze czas na ogranie - mówi prezes Jędrych.

Na pierwszy ogień poszło zakontraktowanie Roberta Szczota. Błyskotliwy pomocnik Jagiellonii Białystok od razu przystał na ofertę zabrzańskiego klubu.

- Uważam, że robię krok w dobrą stronę. Górnik to przecież Górnik. To klub, który czternaście razy sięgnął po tytuł mistrza Polski. Poza tym trenerem jest tam Henryk Kasperczak. Jesienią przechodzili straszną gehennę, wiosną zespół będzie walczył o utrzymanie, ale już za rok na pewno będzie inaczej - przekonuje 27-letni pomocnik.

Szczot przymierzany jest do gry na lewej stronie pomocy. Być może na prawym skrzydle hasać będzie Damian Gorawski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]