List otwarty dot. Derbów Śląska 2009 r.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyjaśnienie ceny biletów podanej na Waszej oficjalnej stronie http://www.ruchchorzow.com.pl/. Zawarte są tam min. informacje o cenie biletów dla kibiców przyjezdnych; cena ta jest ustalona na poziomie 30zł. 
Zgodnie z wytycznymi Spółki Ekstraklasa, odpowiedzialnej za prowadzenie rozgrywek Ekstraklasy, bilety dla kibiców drużyny gości nie powinny być droższe niż bilety dla kibiców drużyny gospodarzy na odpowiadające im miejsca. W związku z tym cena przyznanych nam biletów powinna wynosić nie więcej niż 15zł, w żadnym wypadku nie powinno to być 30zł, jak to Państwo podają na swojej stronie.
Dodatkowo prosimy o wyjaśnienie dodatkowych kosztów (5zł), jakie mają być narzucone kibicom drużyny przyjezdnej za autobusy kursujące na linii dworzec kolejowy – Stadion Śląski. Taki transport nie został przez nas zamówiony, stąd trudno nam zrozumieć obarczenie nas tymi kosztami. Jeżeli jako organizator chcecie podstawić nam transport, koszty te powinny pozostać po Waszej stronie.
Na koniec pragniemy wyrazić nasze ubolewanie z powodu przyznania nam prawie dwukrotnie mniejszej ilości sektorów niż w roku ubiegłym. Wielkie Derby Śląska 2008r okazały się być wielkim świętem futbolu, meczem o którym media mówiły jeszcze tygodniami, wydarzeniem które było pokazywane jako niedościgniony wzorzec, zarówno pod względem frekwencji, jak i wspaniałej atmosfery stworzonej przez kibiców obydwu drużyn. Meczem, który był również wielką promocją dla obydwu drużyn. Nie widzimy zatem żadnych powodów, dla których kibice drużyny gości mogliby być potraktowani mniej życzliwie niż miało to miejsce w roku ubiegłym.
Wszystkie informacje dotyczące Wielkich Śląskich Derbów, do których się odnosimy w niniejszym liście zostały zaczerpnięte z Państwa oficjalnej strony (http://www.ruchchorzow.com.pl/), a ponieważ do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy od Państwa żadnej informacji na temat biletów dla kibiców Górnika Zabrze, informacje z w/w źródła traktujemy jako oficjalne. Informacje te są, za pośrednictwem Państwa strony, dostępne dla opinii publicznej, stąd też nasza prośba ma formę listu otwartego.

Do wiadomości:
1. Ekstraklasa S.A.
2. Opinii publicznej za pośrednictwem strony www.stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]