Dyrektor Ruchu: Musimy wszystko wyjaśnić

Działacze Ruchu Chorzów mają dzisiaj odpowiedzieć na list otwarty kibiców Górnika. - W okresie świąteczno-noworocznym większość pracowników klubu była na urlopach. Wracamy do pracy i na pewno zajmiemy się też listem. Zależy nam, żeby Wielkie Derby Śląska odbyły się w przyjaznej atmosferze. Musimy wszystko wyjaśnić, niedomówienia nie są nikomu potrzebne - tłumaczy Mirosław Mosór, dyrektor klubu. 

Dyrektor chorzowskiego klubu nie chce rozmawiać o cenach wejściówek, ale z informacji "GW" wynika, że Ruch uśrednił cenę biletów dla fanów Górnika, biorąc pod uwagę, że najdroższe bilety dla kibiców niebieskich kosztują 150 zł (z cateringiem nawet 350 zł).

Dodatkowe 5 zł za przejazd z dworca PKP na stadion, które mają zostać doliczone do ceny każdego biletu kibica Górnika, to zdaniem Mosóra tylko propozycja do dyskusji. - Zgodnie z wytycznymi policji musimy zapewnić bezpieczny transport sympatykom zabrzańskiego klubu. Wydawało nam się, że takie rozwiązanie zadowoli wszystkich. Jeżeli jest inaczej, czekamy na inne pomysły. Chcemy rozmawiać - tłumaczy Mosór.

Kibice Górnika skarżą się także z powodu przyznania im prawie dwukrotnie mniejszej liczby sektorów niż w roku ubiegłym. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Ruch przekazał kibicom Górnika 16 tys. biletów, znacznie więcej niż miał w obowiązku. Teraz przygotował dla nich 7,5 tys., co jednak jest i tak pulą większą, niż stanowi regulaminowy limit. Zeszłoroczne WDŚ obejrzało około 42 tys. widzów.

- Zmniejszenie puli biletów dla fanów Górnika ma związek z tym, że chcemy zapewnić naszym kibicom jak najlepsze miejsca, czyli zapełnić sektory pod nieistniejącą już wieżą. To z kolei zmusza nas do wydzielenia olbrzymiej strefy buforowej. A to już wymóg policji - mówi Mirosław Mosór, dyrektor klubu. W najbliższym czasie najprawdopodobniej dojdzie do spotkania działaczy obu klubów.

na podstawie: Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]