Górnik z nowymi piłkarzami: "to nie koniec"

Piłkarze zabrzańskiego Górnika, ostatniej drużyny ekstraklasy, spotkali się w poniedziałek na pierwszym w tym roku treningu. Wzięli w nich udział m.in. Robert Szczot (ostatnio Jagiellonia), Paweł Strąk (SV Ried, Austria), Adam Banaś (Piast Gliwice) i powracający z wypożyczenia do ŁKS Łódź Dawid Jarka. 
Z klubem pożegnał się rozwiązując przed czasem kontrakt doświadczony Tomasz Hajto. Działacze Górnika rozmawiają jeszcze na temat pozyskania Damiana Gorawskiego (Szynnik Jarosław, Rosja).
Inauguracyjny trening pod okiem trenera Henryka Kasperczaka odbył się - mimo mrozu i śniegu - w sąsiadującym ze stadionem lasku. W Zabrzu zawodnicy trenować będą przez 10 dni, a potem wyjadą na pierwszy obóz do Tunezji. Miejscem drugiego, lutowego zgrupowanie, będzie Cypr.
Zabrzanie stawiają w tym "okienku transferowym" na Polaków, być może nauczeni doświadczeniem z zatrudnionymi przez poprzednich szefów Brazylijczykiem Leo Markovskym i Peruwiańczykiem Willy Rivasem. Grali oni bardzo mało, a teraz mając kontrakty trenują z zespołem młodej ekstraklasy. Po zakończeniu jesiennych meczów odeszli z klubu Słowak Patrik Pavlenda i Serb Marko Bajić.
Napastnik Dawid Jarka ma spowodować, że Górnik wreszcie zacznie strzelać gole. W tym sezonie zabrzanie zdobyli w lidze tylko osiem bramek. - Wiem, że kibice wiążą nadzieje z moim powrotem i liczą na to, że nastrzelam wiele bramek. Bardzo bym tego chciał - oświadczył zawodnik.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]