Banaś od wtorku zawodnikiem Górnika

To już pewne, że Adam Banaś będzie graczem Górnika. Najlepszy defensor gliwiczan, który w poniedziałek pojawił się na pierwszym treningu zabrzan, od wiosny będzie bronił barw "Trójkolorowych". Działacze obu klubów osiągnęli porozumienie. Kwoty transferu nie ujawniono, ale mówi się o około 450 tys. zł. Nowy kontrakt ma obowiązywać 4,5 roku. Ostateczną decyzję o sprzedaniu Banasia do Górnika podjęto na zebraniu zarządu Piasta Gliwice 5 stycznia. 

Umowa piłkarza z Piastem wygasa w czerwcu br. roku i gracz nie był zainteresowany jej przedłużeniem. - Nieważne co zrobimy, zrobimy źle - mówił prezes gliwickiego klubu, Jacek Krzyżanowski. Piast miał wybór: stracić piłkarza po sezonie i nie otrzymać za niego ani grosza lub sprzedać go teraz i wzmocnić rywala w walce o utrzymanie. Zdecydowano się na to drugie.

- Banaś odchodzi od nas. We wtorek będzie podpisana umowa, do ustalenia pozostała tylko godzina - powiedział prezes Krzyżanowski. - Umawiałem się na wtorek z panem prezesem Jędrychem. Mamy się zdzwonić rano. Porozumienie zostało osiągnięte. Szczegóły już zostały ustalone. Pozostaje tylko złożyć podpisy pod odpowiednimi dokumentami i sprawa zostanie zamknięta - dodał.

- Po odejściu z Gliwic łezka kręci się w oku - powiedział Banaś. - Uczyniłem ten krok, bo chciałem się rozwijać, a Zabrze jest idealnym miejscem, w którym mogę podnieść swoje umiejętności.

źródło: piastgliwice.eu / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]