Banaś: W połowie drogi

» Kibicom Piasta musi pan jeszcze tłumaczyć, dlaczego odszedł z Gliwic?
Adam Banaś: - Myślę, że jeszcze długo będę musiał o tym mówić. Wiem, że trafiłem do klubu, który z Piastem rywalizuje - szczególnie kibice. Ale dla mnie liczy się rozwój sportowy. Spędziłem w Gliwicach piękne lata, byłem członkiem drużyny, która przejdzie do historii klubu, bo awansowała do ekstraklasy, ale czułem też, że czas na zrobienie kroku do przodu i zmianę. Dlatego Górnik.

» Ostatni w tabeli...
- Doskonale o tym wiemy. Odpowiedzialność będzie wiosną ogromna, bo wielkie są tutaj oczekiwania. Nie wybrałbym jednak Górnika dopuszczając do siebie myśl o jego spadku z ekstraklasy. Na jej zapleczu już grałem, teraz chcę powalczyć o coś więcej. Tutaj jest wszystko, by tak się stało.

» Nie można wykluczyć, że utrzymacie się kosztem Piasta.
- Niczego nie można wykluczyć, ale mnie taka rywalizacja nie interesuje. Jestem Ślązakiem i będę bardzo szczęśliwy, jeżeli za rok będzie w lidze tyle samo klubów z tej części Polski. W Piasta wierzę. Ja odchodzę, ale przecież klub się wzmacnia, sprowadza dobrych piłkarzy. Na Banasiu świat się nie kończy.

» W Zabrzu o tym wiedzą. Jeden już tutaj grał i to całkiem dobrze.
- Wiem. Do dziś jeszcze wiele osób myśli, że to moja rodzina. Pana Jana spotkałem, kiedyś sobie porozmawialiśmy… Zawiesił tak wysoko poprzeczkę, że nie mam wyjścia. Jeżeli to nazwisko nie będzie się w Zabrzu dobrze kojarzyło, uznam to za ogromną porażkę. Zresztą myślę też o moim tacie. Grał w GKS Katowice i Starze Starachowice.

» Z Bytomia do Zabrza jakby trochę bliżej.
- To wbrew pozorom trudne pytanie, bo mam dwa mieszkania: w Bytomiu i w Gliwicach. Teraz gram mniej więcej w połowie drogi.

» W okresie świąt obchodzi pan urodziny. Czego życzyli najbliżsi?
- Finalizacji transferu do Zabrza i szybkiego zaaklimatyzowania się w nowym klubie.

» Gdzie witaliście rok 2009?
- W Bieszczadach, byliśmy tam trzy dni.

» Na początek wiosny Górnika czekają derby...
- Kilka ich już zaliczyłem, ale wiem, że to była namiastka tego, co dzieje się na Stadionie Śląskim. Między innymi dlatego jestem w Górniku.

» A mógł pan być w Legii.
- Pytali o mnie pół roku temu, ale Piast walczył wtedy o awans, miałem ważny kontrakt i chciałem drużynie pomóc. Teraz moment na zmianę już nadszedł. Jestem przekonany, że dokonałem dobrego wyboru.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]