Wewnętrzna gierka Górnika

55 minut gry na sztucznej trawie przy kilkustopniowym mrozie - takim akcentem zakończyli drugi dzień okresu przygotowawczego piłkarze zabrzańskiego Górnika. Wewnętrzna gierka odbyła się na boisku Gwarka w Zabrzu-Biskupicach. 

Zanim jednak drużyna wybiegła na boisko, trener Henryk Kasperczak wczesnym rankiem zaserwował swoim podopiecznym zajęcia ogólnorozwojowe w hali. O godzinie 14:00 odbyła się wspomniana wcześniej gierka wewnętrzna na obiekcie Gwarka. Uczestniczyło w niej 19 piłkarzy, czyli o dwóch mniej, niż wyszło na pierwsze zajęcia w poniedziałek. Ową różnicę stanowią Piotr Madejski i Michal Vaclavik, którzy dochodzą jeszcze do zdrowia po trudach rundy jesiennej. Z tego względu drużynę w zielonych narzutkach zasilić musiał II trener, Jerzy Kowalik. Najwidoczniej 47-letni szkoleniowiec, który zajął na placu gry pozycję prawego obrońcy, okazał sie solidnym wzmocnieniem, bo jego zespół okazał się lepszy od "czerwonych" o dwie bramki. Wśród zwycięzców hat-trickiem popisał się Piotr Malinowski, a jedną bramkę dołożył Tomasz Zahorski. Zanim jednak trafiali "zieloni", pierwszego gola w Nowym Roku - tradycyjnie uderzeniem z dystansu - zdobył Dariusz Kołodziej. Do bramki Sebastiana Nowaka trafił jeszcze Jerzy Brzęczek, który wcześniej mocno się denerwował, kiedy 100-procentowych okazji nie potrafili wykorzystać Dawid Jarka, Przemysław Pitry i Robert Szczot.

Zieloni - Czerwoni 4:2 (3:2)
Malinowski trzy (14.,42.,53.), Zahorski (30.) - Kołodziej (13.), Brzęczek (45.)

Zieloni: Nowak - Jerzy Kowalik (trener), Smirnovs, Pazdan, Magiera - Malinowski, Danch, Strąk, Wodecki - Zahorski.

Czerwoni: Laskowski - Bonin, Banaś, Gancarczyk - Szczot, Kiżys, Brzęczek, Kołodziej, Pitry - Jarka.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]