Wielka kasa zmobilizuje piłkarzy Górnika?

W Górniku Zabrze będzie nowy regulamin premiowania piłkarzy - pisze "Przegląd Sportowym".
Trener Henryk Kasperczak już przygotowuje projekt, w którym miejsce wyjściówek zajmą wysokie nagrody za zwycięstwa. Teraz wielka kasa będzie leżała na boisku.
Umowy większości zawodników Górnika są skonstruowane tak, że 50% stanowią pensje, 25% wyjściówki, a 25% nagroda za zrealizowanie sportowego celu. W kilku wypadkach proporcje są ułożone inaczej, ale generalnie obowiązuje zasada podziału kontraktu na trzy elementy. Wiosną ma być inaczej.
Pozostanie gwarantowane 50 procent, ale cała reszta się zmieni. Po pierwsze dlatego, że Ślązacy nie mają już najmniejszej szansy na zajęcie miejsca w pierwszej piątce na koniec sezonu. Właśnie za to miała być wypłacona trzecia część kontraktu. Jednak te środki, albo przynajmniej znaczna ich część, mają być teraz wrzucone do jednego worka z pulą na wyjściówki. Z tak wymieszanych pieniędzy mają być fundowane premie za zdobyte punkty. Dodajmy bardzo godne premie.
Gdyby chodziło jedynie o zamianę wyjściówek na punktowe bonusy to wyszłoby maksymalnie 85 tys zł za wygrane spotkanie, do podziału na cały zespół. Kasperczak chce jednak zmobilizować piłkarzy nadzwyczajnie, dlatego chce dać im szansę na odzyskanie tego co, jak się niedawno wydawało, już bezpowrotnie stracili. Właśnie dlatego premia za zdobycie minimum piątego miejsca ma być zamieniona na premię za punkty. Dzięki temu drużyna może zgarnąć za wygrane spotkanie nawet 160 tys zł. Jeśli ta suma zostanie zaakceptowana gracze wyjściowej jedenastki, o ile Górnik będzie zwyciężał, będą zarabiać co tydzień nawet 10 tys zł. To całkiem sporo, zważywszy że przy zachowaniu obecnego systemu mogliby liczyć na niecałe 4500 zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]