Dziennik Zachodni: Derby mogą być wielkie

Ruch Chorzów i Górnik Zabrze znów rozmawiają o biletach na Wielkie Derby Śląska, czyli ligowy mecz obu drużyn, który zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim 28 lutego.
Przypomnijmy, że poprzednie negocjacje zakończyły się fiaskiem, gdy chorzowianie zaproponowali kibicom gości 2.050 biletów po 15 złotych i ponad 5.000 za dwukrotnie wyższą kwotę. Fani z Zabrza postanowili wówczas, że kupią jedynie wejściówki z tej pierwszej puli, a reszta przeznaczonych dla nich miejsc będzie świecić pustkami.

- Przedstawiono nam nową propozycję, w myśl której wszystkie bilety kosztowałyby 25 złotych - mówi dyrektor marketingu Górnika, Krzysztof Maj. - Przekazaliśmy ją naszym kibicom, którzy do poniedziałku mają dać odpowiedź, czy ta oferta już ich zadowala.

Zabrzanie nie ukrywają żalu, że pomysł ten nie padł podczas poprzednich rozmów. - To oznaczałoby kompromis, którego wtedy zabrakło. Może od razu osiągnęlibyśmy porozumienie - zastanawia się Maj.

Podczas wspomnianych negocjacji przedstawiciele Górnika proponowali, by wszystkie przeznaczone dla nich bilety, w sumie 7.500 sztuk, kosztowały 20 zł. Ta koncepcja została jednak przez Ruch zdecydowanie odrzucona. W kuluarach tłumaczono, że nie zgadzają się na to fani "niebieskich", co wywołało później gorące dyskusje na forach internetowych obu klubów. Kibice z Roosevelta tłumaczyli taki stan rzeczy jako wyraz chorzowskich kompleksów, które powstały po derbach w ubiegłym roku, natomiast chorzowianie robili aluzje do zamożności sponsora Górnika, który - ich zdaniem - mógłby dofinansować bilety i przejazd zabrzańskich kibiców na Stadion Śląski.

Kibice Górnika mają jeszcze jedną propozycję, która ma zostać przedstawiona Ruchowi: chcą, by pozwolono im także na zajęcie części sektorów buforowych.

- Nawet w takim przypadku obie strony będą wyraźnie od siebie oddzielone, więc sądzę, że warto się nad taką propozycją pochylić. Im więcej zajętych miejsc, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, tym lepiej dla widowiska - dodaje Maj.

W ubiegłym roku kibice Górnika zajęli ponad 12.000 krzesełek. W tym roku, jeśli otrzymają taką możliwość, chcą poprawić tamten wynik. W sumie na Wielkich Derbach Śląska stawiło się 40.000 widzów.

Wygląda jednak na to, że sprawy zajęcia sektorów buforowych nie można już odkręcić. - Prowadzimy sprzedaż biletów zgodnie z planem zagospodarowania miejsc, na który zgodziła się policja. Wszystkie dokumenty zostały już przekazane jej przedstawicielom - tłumaczy Krzysztof Hermanowicz, odpowiadający w Ruchu ze bezpieczeństwo w czasie spotkań chorzowskich piłkarzy. - Na poprzednich derbach były pozostawione puste sektory pod wieżą, czyli w najlepszym miejscu do oglądania meczu. Teraz to zmieniliśmy, na prośbę naszych kibiców. Wszyscy chcący zakupić wejściówki wiedzą w jakiej cenie są bilety na konkretne miejsca na stadionie. Jesteśmy w stanie przyjąć 7,5 tysiąca kibiców Górnika, dla których przeznaczono sektory od 21 do 25. Sektory buforowe z obu stron są odgrodzone wysokimi płotami, to jest również ważne ze względów bezpieczeństwa. Właśnie dlatego strefy buforowej nie można sobie dowolnie przesuwać, nie mówiąc o jej pomniejszaniu.

Nieoficjalnie "Dziennik Zachodni" dowiedział się, że jedyny wyjątek dla zabrzan może dotyczyć tylko małego sektora nad tunelem, w którym mieści się 634 widzów. Jednak i ten pomysł musiałby jeszcze zostać zaakceptowany przez policję, bo w pierwotnym planie jest to jeden z sektorów buforowych. W przypadku fanów Ruchu i Górnika służby porządkowe wolą wykorzystać wszelkie środki ostrożności, aby nie doszło do zadymy. Wprawdzie w ubiegłym roku nic nie popsuło piłkarskiego święta, ale obecna "wojna biletowa" nie wpływa dobrze na kibicowskie nastroje.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]