Górnik wylatuje dziś za Cypr

Bez trójki kadrowiczów, ale z Damianem Gorawskim i Michalem Vaclavikiem poleci dziś na Cypr zespół Górnika. - Ekipa praktycznie się nie zmienia. Leci z nami Michal Vaclavik. Doktor wydał pozytywną opinię na jego temat i może już trenować na 100 procent - mówi drugi trener, Jerzy Kowalik. - Natomiast Damian Gorawski zastąpi Bartłomieja Maciejewskiego, który również jest prawym pomocnikiem - dodaje. 

Na Cyprze zabrzanie rozegrają cztery mecze kontrolne. Rywalami będą Crvena Zvezda, Slovan Liberec, Rad Belgrad, a także jeden z zespołów skandynawskich. - W Tunezji sparingi były dla piłkarzy fajnym przerywnikiem. Natomiast teraz rozegramy pojedynki z czterema mocnymi zespołami. Nawet jeśli będziemy przegrywać, to dadzą nam one obraz, w jakim miejscu aktualnie jesteśmy - uważa asystent Henryka Kasperczaka.

Dziś na godzinę 13:00 Górnik ma zaplanowany trening. Następnie obiad w klubowej restauracji i wyjazd na lotnisko Okęcie w Warszawie. - Odlot mamy nieco po 22:00. Kilka godzin później będziemy już w Larnace. Stamtąd mamy około 50 kilometrów do naszego ośrodka - opowiada Kowalik. Do samolotu wsiądą wszyscy za wyjątkiem Adama Dancha, Michała Pazdana oraz Tomasza Zahorskiego. - Cieszymy się, że praktycznie nikt nie narzeka na urazy. Jedynie Robert Szczot ma drobne stłuczenie. Szkoda tylko, że w pierwszych dwóch spotkaniach kontrolnych nie zagrają reprezentanci kraju - żałuje asystent Kasperczaka. Kadrowicze pojadą z drużyną do Warszawy, gdzie spędzą noc i następnego dnia udadzą się na zgrupowanie reprezentacji. Na Cyprze powinni się zameldować 8 lutego.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]