W Zabrzu powstanie system identyfikacji kibiców?

Wychowanie i edukacja zamiast zakazów, których kibice i tak nie przestrzegają. Do takiego wniosku doszła komisja polityki społecznej Rady Miejskiej w Zabrzu. Radni chcą między innymi by miasto dofinansowało system identyfikacji stadionowej oraz wprowadzenie programu edukacyjnego dla kibiców. Wszystko po to, by podczas imprez sportowych na stadionie przy ulicy Roosevelta było bezpiecznie. 

W poprzedniej rundzie na stadionie przy ulicy Roosevelta do zamieszek doszło dwukrotnie, podczas meczu z Legią Warszawa oraz z Piastem Gliwice. - Zwłaszcza ten z Piastem dał nam się we znaki, tam doszło aż trzy razy do zakłócenia porządku - mówi podinspektor Roman Rabsztyn, KMP w Zabrzu

By takich przypadków było jak najmniej zabrzańscy radni chcą, by z miejskiego budżetu sfinansowano system identyfikacji kibica. - Przez te bilety, które poznają właściciela biletu, wielu obawia się, że ta kategoria anonimowości czy też wolności swobody pewnej zostanie ograniczona - mówi Anna Solecka - Bacia "Razem Dla Zabrza". Zdaniem policji obawiać się tego mogą jedynie ci, dla których nie mecz jest najważniejszy.

Identyfikacja znacznie ułatwiłaby pracę policjantom zabezpieczającym imprezy masowe: - Jeżeli będziemy mieli profesjonalny system identyfikacji kibiców podczas wprowadzania, podczas kolejnych meczy to dziecinną zabawą będzie wychwycenie tych, którzy posiadają zakaz stadionowy, a mimo to próbują dostać się na obiekt, bez takiego systemu identyfikacji to będzie to niewątpliwie utrudnione - tłumaczy podinspektor Rabsztyn. Takie argumenty nie do końca przekonują władze miasta: - Propozycja sejmu, żeby wydać kilka milionów złotych i wprowadzać nowoczesne urządzenia to jest wyłącznie, moim zdaniem, akcja o charakterze propagandowym a nie faktyczne rozwiązywanie problemów - uważa Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

Jednym z tych faktycznych rozwiązań miałby być program edukacyjny dla kibiców. I tu zdania są zgodne, bo radni i taki wniosek złożyli, postulując m.in. specjalne lekcje w szkołach: - Traktowanie tego kogoś kogo chcemy wychować jako partnera świadomego pewnych rzeczy, który potrafi zrozumieć co jest dobre, co jest złe, jest dużo lepsze i dużo lepsze zyski przynosi - mówi Anna Solecka - Bacia. Na to liczą także władze zabrzańskiego klubu: - Jestem też za tym, żeby dobre wzorce jeśli oczywiście one dały efekt, a dały, żeby wprowadzić na naszym stadionie i w ogóle na naszych stadionach w kraju - deklaruje Stanisław Oślizło, rzecznik Górnika Zabrze.

źródło: Telewizja SilesiaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online