Górnik będzie współpracował z GKS-em Tychy

Treningi Górnika Zabrze w Tychach i sparing z II-ligowym GKS-em mają być początkiem długofalowej współpracy pomiędzy oboma klubami.
Od środy piłkarze z Roosevelta mają trenować w Tychach na obiektach miejscowego GKS-u. W sobotę obie drużyny rozegrają także mecz sparingowy. - Można to uznać za zalążek do współpracy obu klubów. O pełnym współdziałaniu będziemy mogli powiedzieć za jakieś dwa lata, gdy zobaczymy, jak się kontakty pomiędzy klubami rozwiną - twierdzi sternik GKS-u, Łukasz Jachym.
- Przede wszystkim cieszymy się, że znaleźliśmy słowną i poukładaną osobę, jaką jest prezes Jędrych. Jeśli wszystko nadal będzie tak przebiegać jak do tej pory, to nasza współpraca na pewno przyniesie pozytywne efekty - dodaje Jachym. - Chcemy współpracować z klubami z różnych klas rozgrywkowych. Jednym z nich jest GKS Tychy - mówi natomiast prezes Górnika Zabrze, Jędrzej Jędrych.
- Dla nas mecz z Górnikiem, to ogromny prestiż, a początek współpracy to powód do dumy. Obie strony mogą na tym skorzystać. Wierzymy, że zabrzanie dobrze przygotują się u nas do derbów z Ruchem Chorzów - mówi prezes II-ligowca.
Wkrótce może również dojść do wymiany zawodników pomiędzy Górnikiem i GKS-em. - To w takiej sytuacji normalna kolej rzeczy. Na ewentualne transfery trzeba będzie jednak poczekać - uważa sternik GKS-u.
Do tyskiego klubu przymierzani są: Wojciech Popiel, Bartłomiej Maciejewski, Dawid Gajewski i Damian Furczyk z Górnika ME. Mają oni przejść do II-ligowca w formie wypożyczenia. Wcześniej do Tychów przeniósł się już Tomasz Wawrzyniak, który podpisał 2,5-letni kontrakt.

źródło: SportSlaski.pl / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online