Czy derby są zagrożone?

Trybuny Stadionu Śląskiego przykryte są grubą warstwą białego puchu. Chorzowianie zakupili 500 łopat oraz mnóstwo soli i piasku, a do walki z żywiołem wynajęli 120-osobową ekipę, która dzień w dzień będzie odśnieżać stadion. Jednak czy w związku z trudną sytuacją pogodową, organizator rozgrywek, czyli Ekstraklasa SA, może przełożyć na inny termin pierwszą wiosenną kolejkę? 

- Nie rozważamy takiej decyzji. Z żadnego klubu nie dotarła do nas oficjalne informacja o tym, że rozegranie jakiegoś meczu jest zagrożone. W tym roku odbyły się już przecież w naszym kraju mecze Lecha Poznań z Udinese oraz GKS-u Bełchatów z Legią Warszawa. Wiemy, że odśnieżenie Stadionu Śląskiego to ciężkie zadanie, ale wierzymy, że Ruch Chorzów sobie z tym poradzi - mówi Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasy SA.

- Klub ma swoją koncepcję, której my nigdy nie przerabialiśmy. Zresztą Ruch jest organizatorem tego meczu, odpowiada za wszystko, także za bezpieczeństwo, a my tylko użyczamy "Niebieskim" obiekt. Ze swej strony mogę zapewnić, że murawa będzie w sobotę w znakomitym stanie. Ba, ona już dzisiaj jest gotowa do meczu - mówi dyrektor Stadionu Śląskiego, Marek Szczerbowski. - Czeka nas mnóstwo pracy, ale wierzę, że sobie poradzimy - mówi natomiast dyrektor Ruchu, Mirosław Mosór.

Gdyby ze względu na warunki nie wystartowała ekstraklasa, wówczas Górnik rozegra mecz sparingowy z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

źródło: Gazeta Wyborcza / Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]