Jedyne takie derby

3 dni pozostały do kolejnych Wielkich Derbów Śląska pomiędzy Ruchem Chorzów, a Górnikiem Zabrze. Ten mecz będzie niezwykle istotny dla obu ekip, ale to zabrzanie choćby z racji pozycji w ligowej tabeli zagrają z nożem na gardle.
Spory kredyt zaufania od włodarzy zabrzańskiej ekipy otrzymał Henryk Kasperczak. Cel dla Górnika jest jeden: utrzymanie w Ekstraklasie. Nie może być inaczej skoro zawodnicy z Roosevelta zamykają po rundzie jesiennej ligową stawkę. Ten przysłowiowy pierwszy krok w kierunku utrzymania "Trójkolorowi" mają wykonać już w sobotę, gdy po raz 92. zagrają ligowe spotkanie z chorzowskim Ruchem. - Presja i napięcie tych derbów na pewno będzie stopniowo wzrastała. Myślę, że zawodnicy, którzy mają w pamięci różne derby, bo nie wszyscy są Ślązakami i może nie znają tej tradycji na pewno i tak się dopasują - uważa Henryk Kasperczak, trener zabrzan. Jednym z nowych zawodników Górnika, który zna atmosferę innych, bo tych łódzkich derbów jest Robert Szczot. Były zawodnik ŁKS-u Łódź, a ostatnio Jagiellonii Białystok nie miał jeszcze okazji grać w Wielkich Derbach Śląska, ale co ciekawe wie, jak z Ruchem wygrać. - Walka, rwanie trawy i strzelenie o jedną bramkę więcej niż rywal, to jest chyba właściwa recepta.
Sobotnie spotkanie będzie szczególne dla wychowanka 'Niebieskich' Damiana Gorawskiego, który tym razem stanie po drugiej stronie barykady. - Emocje dla mnie to przede wszystkim derby i nie ma znaczenia czy gram w Górniku, czy jakimkolwiek innym klubie. Na pewno dla mnie derby mają duże znaczenie. Dla mnie, dla piłkarzy, dla kibiców to będzie święto.

źródło: Telewizja SilesiaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]