Rafał Andraszak: Pora zaistnieć

Do końca tygodnia powinno wyjaśnić się, czy jeszcze tej wiosny Rafał Andraszak przeprowadzi się na Roosevelta. O względy 25-letniego napastnika Piasta Gliwice starały się Pogoń Szczecin, Dospel Katowice i Górnik Zabrze, ale propozycja zabrzańskich działaczy najbardziej przypadła do gustu "Andrutowi", który w lipcu będzie dysponentem swojej karty zawodniczej. - Ustaliłem z Górnikiem już swoje warunki, kontraktem z tym klubem zwiążę się na dwa lata. Pytanie tylko, czy do Zabrza trafię w lipcu, czy też zagram w pierwszej lidze już w marcu - mówi Andraszak. 
» Kto rozwiąże ten problem?
- Dogadać się muszą działacze obu klubów, a to chyba nie będzie łatwe, bo - o ile mi wiadomo - Piast ustalił za mnie dość wysoką kwotę odstępnego. W grę wchodzi też podobno wymiana mojej osoby na Vladimira Sladojevicia i Marcina Chyłę.

» Czym Górnik przebił Katowice i Pogoń?

- Wielkich różnic oferty nie zawierały, ale do Zabrza mam jednak z Gliwic bliżej. Poza tym Górnik jest w tej chwili wypłacalnym klubem z ciekawymi perspektywami. Po konsultacjach z menedżerem zdecydowałem się więc na propozycję zabrzan.

» Zna pan kogoś w Górniku?

- Pawła Pęczaka, z którym grałem kiedyś we Wronkach, ale podobno opuszcza on Zabrze. Szkoda, bo byłoby mi raźniej, aczkolwiek słyszałem, że do Górnika ma przyjść Bartek Ława, którego też znam dobrze.

» Żal odchodzić z Piasta?

- Spędziłem tutaj wspaniałe chwile. Miałem bardzo dobry okres w karierze, strzeliłem kilka bramek, odbudowałem się. Chciałbym jednak wrócić do ekstraklasy i pokazać, co potrafię. Mam już 25 lat, więc to najwyższa pora, by zaistnieć na ligowych boiskach. Dlatego już wiosną chciałbym trafić do Zabrza. Jeśli jednak stanie się to dopiero latem, będę grać dla Piasta najlepiej jak potrafię.

Rozmawiał Zbigniew Cieńciała


źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]