Krezusi kontra biedacy

Górnik należy do krajowej czołówki, a Ruch jest gdzieś na dnie. Wprawdzie przed sobotnimi derbami obie firmy z Górnego Śląska praktycznie niewiele się różnią jeśli chodzi o tradycje i zasługi, to jednak teraz mamy takie czasy, że najbardziej liczą się pieniądze. 

Po zrobieniu rachunku ekonomicznego wyszło, że śląskie klubu są na dwóch biegunach. Kryzys dotknął klub z Chorzowa. Spodziewano się, że po grudniowym wejściu na giełdę i sprzedaży akcji do klubowej kasy wpłynie 5 mln zł. Ostatecznie zysk ledwo przekroczył 2 mln zł. Dlatego Ruch zaczął oszczędzać, ciąć koszty i pozbył się drogiego w utrzymaniu Macieja Scherfchena, którego roczne zarobki, według informacji "PS", wynosiły 360 tys. zł brutto.

Tymczasem Górnik zachowuje się tak, jakby kryzys go nie dotyczył. Na zimowe transfery i prowizje dla menadżerów zabrzanie wyłożyli blisko 4 mln zł. Rekordem transferowym pozostaje ściągnięcie Roberta Szczota z Jagiellonii Białystok za kwotę 1,650 mln zł. Dodatkowo Mariusz Piekarski, agent zawodnika, otrzymał 250 tys zł prowizji. Piłkarzowi zagwarantowano umowę na poziomie 40 tys. zł brutto miesięcznie. Podobno zawodnik dostał też, w ramach umowy, mieszkanie.

Wrażenie robią też liczby dotyczące angażu Damiana Gorawskiego. Piłkarza Szynnika Jaroslawl wzięli w Górniku na deser. Za ile? Jarosław Kołakowski, menedżer Gory, miał skasować 500 tys. zł prowizji (tyle samo wziął od Cracovii realizując transfer Bartosza Ślusarskiego). Zawodnik wziął drugie tyle za złożenie podpisu pod umową. Roczny kontrakt Gorawskiego to 600 tys. zł brutto. Na podobne pieniądze może liczyć sprowadzony z SV Ried Paweł Strąk. Mniej, bo 480 tys. zł rocznie ma zarabiać pozyskany z Piasta Gliwice Adam Banaś.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]