Wielkie Derby Śląska obejrzy około 40 tys. widzów

Około 3 tysięcy biletów (z 41 tysięcy) zostało do sprzedania na sobotni mecz piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów - Górnik Zabrze na Stadionie Śląskim. Gości dopingować będzie 7500 kibiców.
Dla obu drużyn to będą Wielkie Derby Śląska. Ruch i Górnik mają po 14 tytułów mistrza Polski, w tym sezonie jednak o mistrzostwo nie walczą. Zabrzanie są na końcu tabeli i ich sytuacja jest "podbramkowa".

- Trzy punkty w tak specyficznym spotkaniu na pewno podbudują zwycięzcę u progu wiosny. Górnik przyjedzie nieprawdopodobnie zmotywowany, bo broni się przed spadkiem. My też bardzo chcemy wygrać. Dziś pierwszy i ostatni raz trenujemy na Stadionie Śląskim przed tym spotkaniem. W piątek wieczorem wyjedziemy na minizgrupowanie - powiedział trener Ruchu Bogusław Pietrzak.

- Stęskniłem się za tą atmosferą, jaką kibice stworzyli podczas ubiegłorocznego meczu. W Górniku jest pięciu nowych graczy i oni muszą się wkomponować w zespół. A to wymaga czasu. Naszym atutem jest zgranie. A jak będzie - zobaczymy w sobotni wieczór - dodał kapitan Ruchu Wojciech Grzyb.

Trener Pietrzak nie będzie mógł wystawić do gry w sobotę kontuzjowanego Marcina Zająca.

Bramy stadionu zostaną otwarte trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie m.in. występ zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Na specjalnej scenie mają się też pojawić triumfatorzy 10 edycji konkursu na Ślązaka Roku.

Wśród kibiców Górnika na Śląskim mają pojawić się fani z zagranicy - przyjazd zapowiadają szalikowcy z Gelsenkirchen, Dortmundu, Berlina, Birmingham oraz kilku miast Skandynawii i Irlandii.

20 tys. kartonów w barwach Ruchu i Górnika zostanie rozłożonych na siedziskach Śląskiego. Kibice użyją ich do tzw. kartoniady - to pomysł Warki, głównego sponsora spotkania.

Od piątkowego wieczoru Górnik rozpoczyna zgrupowanie przedmeczowe. W Zabrzu miejsce obozu to pilnie strzeżona tajemnica.

W Zabrzu nie ma problemów z kontuzjami. - Nikt nie narzeka na zdrowie, nie ma chorób i urazów - melduje Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta Górnika.

Gościem spotkania będzie też Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wręczy działaczom Ruchu defibrylator. Urządzenie ma być gotowe do użytku podczas każdego spotkania niebieskich.

Górnik przeprowadził w czwartek jeden trening. W zajęciach bierze udział utalentowany Kamil Wereszczyński z zespołu Młodej Ekstraklasy. Ten zawodnik przed dwoma laty był na testach w Lazio Rzym.

źródło: PAP / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]