Policja jest za derbami

Do zabezpieczenia Wielkich Derbów Śląska potrzebny był tysiąc policjantów. Nie obeszło się bez ekscesów na stadionie i poza nim. Stróże prawa zapewniają jednak, że są na "tak" organizacji meczów derbowych.
- Mogę domniemywać, że niektóre incydenty na ulicach miast były dość drastyczne dla postronnych obserwatorów. Cała sytuacja ani przez chwilę nie wymknęła się jednak spod kontroli, nie przekroczyła też "stanów krytycznych” - zapewnia przedstawiciel policyjnych służb prasowych, nadkomisarz Piotr Bieniak. - Dlatego nie widzę żadnych przeciwwskazań dla organizowania kolejnych Wielkich Derbów Śląska. Policja na pewno nie powie "nie" - zapewnia.
I to jest - również w kontekście starań o Euro 2012 - wieść najistotniejsza. A to, że derbowe spotkania Ruchu z Górnikiem na „Śląski” wrócą nieprędko - z racji rozpoczynających się w tym roku prac związanych z zadaszeniem stadionu - to już zupełnie inna historia...

źródło: Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]