Udane zakupy Kasperczaka

Piłkarze kupieni przez Górnik Zabrze w przerwie zimowej wnieśli nową jakość do gry zespołu - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Gdy Górnik zatrudniał trenera Henryka Kasperczaka mówiono, że to dobry ruch, o ile działacze nie pozwolą szkoleniowcowi na decydowanie o zakupach. "Henri" nie ma bowiem nosa do transferów, co pokazało sprowadzenie przez niego do krakowskiej Wisły Wyna Bellote, Angelo Huguesa, Lantame Ouadji, którzy się nie sprawdzili. Kasperczak z taką oceną się nie zgadza. Uważa, że wypomina mu się niezbyt udane ruchy, natomiast zapomina o sprowadzeniu graczy, na których Biała Gwiazda zarobiła.

Działacze z Zabrza pozostawili jednak trenerowi decyzje w sprawach transferowych. I po pierwszym meczu wiosennych rozgrywek trzeba powiedzieć, że zrobili dobrze. Piłkarze kupieni w ostatnich dwóch miesiącach wnieśli do gry zespołu w derbach z Ruchem nową jakość - Robert Szczot w ataku, Damian Gorawski na prawym skrzydle, Adam Banaś na środku pomocy, Paweł Strąk na pozycji defensywnego pomocnika i Mariusz Przybylski wspierający na przemian Strąka i Dariusza Kołodzieja. Pierwszego w kasowaniu ataków rywala, a drugiego w akcjach ofensywnych.

Gorawski, choć brakowało mu ogrania i czucia piłki, pokazał, że może być liderem. Bardzo często brał na siebie odpowiedzialność i ciężar rozgrywania akcji. - Może nie pokazaliśmy wielkiej gry, ale dało się chyba zauważyć, że stać nas na wiele - tak Gorawski ocenił swój pierwszy występ dla nowego klubu.

Statystyka pokazuje, że był wyjątkowo aktywny. Początkowo się asekurował, często grał piłkę wyłącznie do tyłu. Z czasem jednak wyraźnie się rozkręcił. To po jego prostopadłym podaniu w doskonałej sytuacji strzeleckiej znalazł się Szczot. Szkoda tylko, że jej nie wykorzystał.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]