Kasperczak zarabia dużą kasę dla Górnika

Górnik Zabrze wydał miliony na wzmocnienia, a teraz czerpie z tego finansowe korzyści. Dotąd prasa pisała o Górniku w kontekście wydawanych pieniędzy. Najwyższa pora napisać, że klubowi zaczynają się zwracać miliony przeznaczone na zimowe transfery i wysokie kontrakty nowych piłkarzy. Dzięki Damianowi Gorawskiemu, Robertowi Szczotowi i Pawłowi Strąkowi Górnik stał się atrakcyjnym towarem. Choćby dla Canal Plus, która transmitowała już mecze zabrzan z Ruchem i Arką, co przyniosło 300 tys. zł. Klubowy skarbnik już może zacierać ręce, gdyż kolejne 300 tys. zł zostanie przelane po najbliższych spotkaniach z Lechem i Legią, bo i one będą pokazane w bezpośredniej transmisji. Działacze Górnika liczą, że wiosną Canal Plus pokaże przynajmniej 10 spotkań Trójkolorowych. Wówczas dochód wyniesie 1,5 mln zł.

Górnik zarabia nie tylko na Canal Plus, ale również na kibicach. Spotkanie z Arką, jak wyliczono przy pomocy kołowrotków, obejrzało 16 tysięcy widzów. Klub zarobił w tym meczu na czysto 250 tys. zł. Zaplanowana na najbliższą niedzielę spotkanie z Lechem także powinno przynieść ogromny dochód. Kibice Kolejorza już wykupili 1800 biletów. Górnik wiosną sprzedał 7000 karnetów. To klubowy rekord. Przed rokiem kibice kupili 4700 stałych wejściówek. Na Roosevelta nie mają wątpliwości, że zainteresowanie fanów klubem zwiększyło się, gdy na trenerskiej ławce usiadł Henryk Kasperczak.

Wizerunek szkoleniowca już został wykorzystany w kalendarzu na 2009 rok, a także w akcji promocyjnej wpuszczonej właśnie na rynek wody mineralnej Górnik. - Pierwszą butelkę zachowam dla siebie - przekonuje "Henri" w reklamie, a dla sympatyków zespołu to znak, że ten produkt warto kupować.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]