Pokerowa zagrywka Kasperczaka

Górnik Zabrze w trakcie spotkania z Arką (2:2) aż czterokrotnie zmieniał ustawienie. Ta pokerowa zagrywka się opłaciła i zespół Kasperczaka uratował remis.
Już niedługo, stawiam każde pieniądze, zabrzański Górnik będzie groźny dla najlepszych. Widać to było w starciu z Arką. 

Podopieczni Henryka Kasperczaka, ustawieni w systemie 1- 4-3-3, niepokoili bramkarza gości Norberta Witkowskiego od pierwszych minut. Ich przednią formację tworzyli: od lewej Przemysław Pitry, Robert Szczot i Damian Gorawski, cała trójka grająca najczęściej przodem do bramki. Właśnie po akcji duetu Szczot - Gorawski padł jedyny w pierwszej połowie gol dla gospodarzy. Od 46. minuty, przypomnę, że zabrzanie przegrywali wtedy 1:2, na boisku pojawił się Tomasz Zahorski, który zmienił Pitrego. Zmieniło się też ofensywne ustawienie Górnika. Na prawym skrzydle pozostał Gorawski, na lewe przeniósł się Szczot, Zahorski powędrował na środek, mając za zadanie grę tyłem do bramki. Mijały minuty, Arka broniła się dzielnie, Kasperczak zdecydował się iść na całość. Zdjął z placu gry pomocnika Dariusza Kołodzieja i posłał w bój, na lewą flankę skrzydłowego Piotra Madejskiego.

Zdecydował się na bardzo odważne ustawienie 1-4-2-4, z dwójką środkowych napastników Szczot - Zahorski. Lecz i ta pokerowa zagrywka nie przyniosła efektu. Zdesperowany "Henry" postanawia grać przez ostatni kwadrans trójką obrońców, a siłę zabrskiego ataku wzmacnia jeszcze ofensywny pomocnik Marius Kiżys. Nadchodzi wreszcie 80. minuta, Mariusz Przybylski zagrywana skrzydło do Gorawskiego, ten wykłada piłkę Szczotowi.

Henryk "Odważny" Kasperczak głęboko odetchnął, a Górnik uratował remis. Po tym spotkaniu powody do satysfakcji mógł też mieć Witkowski, który musiał stawić czoła prezentującemu się coraz efektowniej Górnikowi. Puścił wprawdzie dwa gole, ale i tak mecz zaliczył do udanych. To pokazuje, jak mocny może być klub z Zabrza już w najbliższym czasie.

autor: Wojciech Jagoda / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]