Kto "gorol", kto "hanys"?

"Gorole, gorole" - takie okrzyki żegnały schodzących do szatni piłkarzy Amiki. Kibice Górnika nie szczędzili ostrych słów gościom i gorących braw podopiecznym Waldemara Fornalika, którzy wiosną nie zaznali jeszcze goryczy porażki. 
- Takie czasy, że "hanysy" grają w innych klubach, a "gorole" w śląskich - żartował obrońca Amiki - "hanys z krwi i kości", Dariusz Gęsior. - Takie są czasy.

Wychowanek Ruchu Chorzów, nie ukrywał jednak rozczarowania wynikiem meczu.

- Chciałbym zobaczyć dwie akcje, po których sędzia odgwizdał nam spalone - mówił. - Górnik niczym nas nie zaskoczył. Jedno dośrodkowanie z prawej strony i niestety przegraliśmy. Liczyliśmy na punkt.

- Nie chcę oceniać pracy sędziego - dodał Marek Zieńczuk, pomocnik Amiki. - Po analizie na wideo może się okazać, że miał rację. Styl jaki prezentuje Górnik pozwala nam grać tylko do ich pola karnego, a dalej nie mogliśmy się już przebić.

Zabrzanie, zanim zaczęli schodzić do szatni, wykonali triumfalną rundkę wokół boiska dziękując kibicom za doping. - Kluczem do zwycięstwa była żelazna taktyka w tyłach - mówił kapitan Górnika, Grzegorz Lekki. - Myślę, że w przekroju całego meczu byliśmy o tę jedną bramkę lepsi.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]