Nikt nie cofnie nogi

- Ten mecz może być jeszcze trudniejszy niż nasze spotkanie z Lechem Poznań. Legia walczy o tytuł, my o utrzymanie, nikt nie cofnie nogi - zapowiada drugi trener Górnika Zabrze, Jerzy Kowalik.
Ekipa Henryka Kasperczaka prezentuje się wiosną nieźle, ale wciąż nie opuszcza ostatniego miejsca w tabeli. Zwycięstwo nad Ruchem i remisy z Arką oraz Lechem Poznań okazały się niewystarczające, by wydostać się ponad kreskę spadkową.
- To nam studzi głowy, bo chociaż z gry możemy być zadowoleni, to jednak widzimy, jak daleko jest wciąż nasz główny cel - nie ukrywa kapitan i bramkarz Górnika, Sebastian Nowak. - Remisy niewiele nam dają, musimy wygrywać i właśnie z takim zamiarem wyjdziemy na boisko w stolicy. W spotkaniu z Lechem pokazaliśmy, że potrafimy grać z drużynami z takiej półki.
Nikt w zespole Górnika nie narzeka na zdrowie, nikt też nie pauzuje za żółte kartki. No i nikogo na mecz z tym akurat rywalem nie trzeba dodatkowo mobilizować.
- Nasi kibice też żyją tymi meczami. Pamiętam euforię, jaka wybuchła, gdy wiosną 2007 roku walczyliśmy o utrzymanie i pokonaliśmy właśnie Legię. Chciałbym, żeby teraz historia się powtórzyła - mówi uczestnik tamtego spotkania Adam Danch.
Meczowi z Legią podporządkowano cały plan tygodnia. - Podobnie jak przed Lechem zawodnicy mieli sporo odpraw taktycznych, ostatnia czeka ich jeszcze przed meczem - opowiada Kowalik.
Trener Legii, Jan Urban, na brak problemów nie narzeka. Z powodu kontuzji ze składu wypadli mu Marcin Komorowski, Wojciech Szala, Pance Kumbev, Sebastian Szałachowski, Tito, Bartłomiej Grzelak i Martins Ekwueme.
- Nie przywiązujemy do tego wielkiej wagi, podobnie do kiepskiej postawy Legii w spotkaniu Pucharu Polski. Jeśli chcemy przywieźć z Warszawy punkty, to musimy je zdobyć dzięki własnej postawie, a nie osłabieniom rywali - deklaruje Nowak.
Dzisiejszy mecz będzie 104. spotkaniem obu drużyn. w dotychczasowych 40 razy wygrała Legia i 39 razy Górnik. - Czas wyrównać ten bilans - zapowiadają zabrzanie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online