Trafił dziewięć razy

» Do "setki" Górnik był lepszy jeśli chodzi o ogólny bilans spotkań z Legią. Jubileuszowy mecz wygrał 1:0 po bramce Rafała Andraszaka. Potem wszystkie przegrał do zera, w tym dwa razy w Zabrzu 0:3. W każdym z tych spotkań trenerem Legii był Jan Urban. 

» Obecny trener Legii w latach 80. kapitalne mecze w barwach Górnika rozgrywał najczęściej przeciwko drużynie z Warszawy. Za jego kadencji w Zabrzu oba zespoły spotkały się w lidze dziewięć razy i dokładnie tylko goli strzelił w tych spotkaniach Urban!

» Spotkanie na Łazienkowskiej zobaczy - ze względu na remont stadionu Legii - tylko 5000 widzów. Tymczasem mecze z udziałem Górnika w tym roku obejrzała rekordowa liczba widzów. Na trzech spotkaniach było 80000 kibiców. 40000 na Stadionie Śląskim, a potem 18000 i 22000 na meczach rozegranych w Zabrzu.

» Zabrzańską przeszłość ma dwóch piłkarzy obecnej kadry Legii. Jeden to oczywiście Dickson Choto, który 19 marca obchodził 28 urodziny. Jako osiemnastoletni piłkarz debiutował przed laty na Roosevelta, sprowadzony do Polski z Zimbabwe. Drugim jest Piotr Rocki, do dziś mający w Zabrzu wybudowany dom.

» Po jesiennym meczu w Zabrzu posadę trenera w Górniku stracił Ryszard Wieczorek, a krótko po nim "poleciał" z klubu prezes i dyrektor sportowy.

» Warszawską przeszłość ma też trener Górnika, Henryk Kasperczak, który w końcówce lat 60 trafił do stolicy na dwa lata. Grał jednak tylko w rezerwach Legii. Było to w 1968 roku. Sześć lat później był gwiazdą trzeciej drużyny świata.

» Władze właściciela Górnika zawsze w komplecie zasiadają na stadionach, kiedy Górnik rozgrywa mecze w Warszawie. Przynajmniej po meczu prezes Jędrzej Jędrych nie będzie musiał wysyłać SMS z wynikiem. - W tym roku te wiadomości i tak wysłałem dobre. Jesienią nie było to miłe, kiedy co tydzień wysyłałem wiadomość "porażka".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online