Jędrych: Musimy skończyć z remisami

Górnik przed każdym meczem zapowiada walkę o trzy punkty, ale po spotkaniu w Warszawie goście nawet nie próbowali kryć satysfakcji z remisu. - Jest to dla nas bardzo ważny punkt. Wiadomo w jakiej sytuacji znajduje się Górnik. Od początku mieliśmy zagrać "wysoko", ale gospodarze bardzo dobrze prezentowali się w środku pola. Przetrzymaliśmy ich ataki i jesteśmy zadowoleni z remisu - przyznał po spotkaniu z Legią Michał Pazdan, środkowy obrońca zabrzan, pewnie pilnie obserwowany z trybun przez Leo Beenhakkera.
Na Roosevelta nikt głośno punktów nie liczy, ale można zakładać, że sześć "oczek" w czterech pierwszych kolejkach było dla Górnika do przyjęcia. Wyjazd do Chorzowa, mecze z Lechem i Legią... To nie był łatwy kalendarz, więc pewnie bilans się zgadza. Z drugiej strony zabrzanie muszą zdawać sobie sprawę, że serią remisów ligi dla Zabrza nie utrzymają. Szczególnie, kiedy konkurencja regularnie zdobywa punkty. - Zakładałem, że decydujący w naszej walce o ligę będzie kwiecień. Nie tracimy zbyt dużo, ale musimy skończyć z remisami - twierdzi prezes Górnika, Jędrzej Jędrych.
- Zdecydowanie zyskaliśmy w Warszawie punkt. Ten remis jest sprawiedliwym wynikiem. Niestety, niewiele to nam daje, bo pozostałe zespoły z dołu tabeli też nie przegrywają - przytomnie zauważył Robert Szczot, po faulu na którym Górnik mógł przed przerwą piątkowego meczu dostać "jedenastkę". - W tym meczu wygrana żadnej z drużyn nie byłaby sprawiedliwa. Teraz w meczach z teoretycznie słabszymi musimy grać lepiej. I wygrywać!
Z tym może być jednak problem, jeżeli Górnik nie będzie stwarzał większej liczby sytuacji bramkowych. O ile gra w środku pola, odbiór, pressing i przejście do ataku były w piątek długimi fragmentami wręcz wzorowe, to już siła rażenia zabrzan pod bramką Legii ograniczała się do samotnych szarż Szczota. I pewnie nad poprawą gry w ofensywie będzie przez najbliższe dwa tygodnie pracował Henryk Kasperczak.
Pięć meczów bez porażki Górnika brzmi jednak optymistycznie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]