Banaś: Siądę sobie cicho na trybunach

Adam Banaś - zgodnie z umową transferową między klubami - nie zagra w najbliższym meczu „górników” z Piastem. - Siądę sobie cicho na trybunach... - mówi.
Ten mecz już elektryzuje fanów w obu sąsiadujących miastach. Mowa oczywiście o najbliższych derbach Górnego Śląska i historycznej - bo pierwszej na tak wysokim szczeblu na stadionie przy ul. Okrzei - potyczce Górnika Zabrze z Piastem Gliwice. Jesienią w dramatycznym meczu przy Roosevelta, przerywanym ze względu na zamieszki kibicowskie, górą byli „górnicy”. Teraz w tabeli wyżej są gliwiczanie, ale faworytem... chyba nie będą. Nawet jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że wśród „górników” zabraknie pozyskanego zimą właśnie z Gliwic Adama Banasia.
Klauzulę o absencji stopera we wiosennej potyczce obu drużyn podczas zimowych negocjacji transferowych forsowali gliwiczanie. Chodziło oczywiście o animozje sympatyków obu drużyn i obawy przed wyjątkowo nieciekawym przyjęciem, jakie mogliby zgotować fani Piasta swemu niegdysiejszemu ulubieńcowi. - Zawsze byli dla mnie fantastyczni - mówi dziś Adam Banaś. - Czułem ich sympatię w każdym spotkaniu. Ale być może nie wszyscy byli w stanie zaakceptować moją przeprowadzkę do Zabrza.
Wyróżniający się w barwach Górnika eksobrońca Piasta na Okrzei na pewno 3 kwietnia się pojawi. - Siądę sobie po cichu na trybunach i będę się przyglądać derbom... - wzdycha. Jak ognia unika jakichkolwiek deklaracji na temat ewentualnego boiskowego rozstrzygnięcia. - Wiem jedno; dla mnie w tej chwili najważniejsza jest „akcja Śląsk” - podkreśla, mając na myśli kolejne ligowe spotkanie. 9 kwietnia zabrzanie pojadą przecież do Wrocławia właśnie. Już z Banasiem w składzie...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]