Hajto nie może grać: "To łamanie prawa"

Adam Banaś ma w kontrakcie klauzulę, która uniemożliwia jego występ w wyjazdowym meczu Górnika z Piastem.
Zabrzanie już pogodzili się z tym, że „Banan" nie pomoże zespołowi w Gliwicach. - Adam nie zagra przeciwko drużynie Piasta - potwierdza Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej Górnika. 

Klauzula w umowie Banasia to solidarny pomysł działaczy obu klubów. Jednak, jak twierdzi Tomasz Hajto, tego rodzaju zapis jest niezgodny z prawem. Były piłkarz Górnika, odchodząc zimą z zabrzańskiego klubu, przystał na podobny zapis co Banaś. Nie zamierza jednak go respektować. - Pytałem się już w PZPN i w związku zawodowym piłkarzy o ten akapit w rozwiązanym przeze mnie kontrakcie. I w obu instytucjach usłyszałem, że to jest zakaz uprawiania zawodu pod groźbą kary finansowej - wyjaśnia były gracz zabrzan.

W umowie Hajty zapisano, że jeśli wiosną zagra on w barwach ŁKS, do którego przeszedł, przeciwko Górnikowi to musi zapłacić 100 tysięcy złotych kary. - Nie zapłacę żadnych pieniędzy, a jeśli tylko zechcę, to zagram przeciwko Górnikowi. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, bo zabrzański klub zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Jeśli nie wystąpię w tym meczu, to zrobię to dla tamtejszych kibiców. Chciałbym jednak jasno powiedzieć, że mogę grać. Wszystko zależy ode mnie - na te ostatnie słowa Hajto kładzie nacisk.

Działacze Górnika nie zgadzają się jednak z jego argumentacją. - Poszliśmy Tomkowi na rękę. W planach trenera nie grał on istotnej roli, więc rozwiązaliśmy kontrakt, by dać mu szansę grania i zarabiania w innym klubie. Dostał od nas pieniądze za rozwiązanie umowy i dodatkowo zarabia teraz w ŁKS. Tomek jest inteligentnym facetem i wiedział co podpisuje. Jeśli miał pretensje o klauzulę, to mógł od razu powiedzieć, a nie teraz, kiedy dostał od nas pieniądze - wyjaśnia Mueller.

Hajto na wszystko ma jednak gotową odpowiedź. - Górnik mnie nie chciał, więc nikt nie poszedł mi na rękę. Gdybym nie przystał na klauzulę, to kopnęliby mnie w tyłek jak Jurka Brzęczka - stwierdza obrońca.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]