Umowa to świętość

Górnik na pewno zagra z Piastem bez Adama Banasia. Niby sprawa nie jest nowa, bowiem ustalenia zapadły już na początku roku, kiedy Banaś odchodził z Gliwic do Zabrza, ale ostatnio pojawiły się spekulacje mówiące, że kluby nie wykluczają podjęcia tematu raz jeszcze. - Dla nas nie ma sprawy. Czy w najbliższych dniach się pojawi? Nie sądzę. Umówiliśmy się wcześniej, ze Adam w tym meczu nie zagra i na tym zapewne poprzestaniemy. Tak będzie lepiej dla klubu, dla kibiców i dla samego zawodnika. Chcemy uniknąć różnego rodzaju emocji i generowania niepotrzebnego stresu - deklaruje Jacek Krzyżanowski, prezes Piasta Gliwice, pytany, czy gdyby Górnik zdecydował się zapłacić odpowiednią kwotę, prowadzony przez niego klub odstąpiłby od przestrzegania wcześniej zawartej umowy.
Do spotkania prezesa Krzyżanowskiego z Jędrzejem Jędrzychem, prezesem Górnika dojdzie już dziś. Po deklaracjach obu panów nie ma praktycznie opcji, by temat gry Banasia w najbliższym meczu został w ogóle poruszony. - Z naszej strony na pewno nie. Jestem zwolennikiem przestrzegania raz zawartych umów, a ta mówi wprost, że pan Adam Banaś w meczu Piast - Górnik grać w tym sezonie nie będzie. Wiedziałem na co się godzimy - twierdzi Jędrzej Jędrych. - To jest dla nas strata, bo mówimy o bardzo ważnym zawodniku naszej drużyny, ale pod odpowiednim papierkiem podpisali się dorośli ludzie. Od razu dodam, ze dotyczy to także Brzęczka, Hajty czy Bajicia. Te pytania na pewno się pojawią, ale zapewniam, że wszyscy podpisali się pod dokumentem, że w meczach z Górnikiem wiosną nie zagrają.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]