Górnik przygotowany na odejście Kasperczaka do reprezentacji

Szkoleniowiec zabrzan Henryk Kasperczak jest obok Franciszka Smudy z Lecha Poznań najpoważniejszym kandydatem do przejęcia kadry. Wygląda na to, że na Roosevelta znaleziono już ewentualnego następcę. 

» Dopuszcza pan taką myśl, że Henry Kasperczak nie będzie za kilkanaście dni trenerem Górnika Zabrze?
Michael Mueller, prezes rady nadzorczej Górnika: - Jeszcze nie tak dawno wydawało się to mało realne, ale dziś... Dopuszczam do siebie już myśl, że trener Kasperczak odejdzie z Zabrza, ale trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że stanie się to przed końcem tego sezonu.

» Potwierdza pan, że trener może odejść z Zabrza w każdej chwili? - Tak. Kiedy siedliśmy do rozmów o jego zatrudnieniu w Górniku, trener sam wyszedł z taką propozycją. Jednym z warunków związania się z klubem było furtka dająca możliwość odejścia z klubu, gdyby pojawiła się propozycja pracy z reprezentacją Polski.

» Dziś temat jest?
- Umowa jest taka, że nie opieramy się na doniesieniach prasowych, a ja nie dzwonię do trenera. Jeżeli pojawi się taka propozycja ze strony PZPN to trener Kasperczak na pewno się z nami skontaktuje. Jesteśmy dumni, że trener Górnika jest wymieniany wśród kandydatów do objęcia drużyny narodowej. Też uważam, że to najlepszy kandydat, ale na razie nie dzwonił.

» Tylko, że Górnik jest w tabeli ostatni. Gdyby trener odszedł teraz?
- Trener Kasperczak to dżentelmen i człowiek bardzo odpowiedzialny. Jestem przekonany, że za punkt honoru przyjmie utrzymanie Górnika w lidze. Jeżeli oczywiście dostanie propozycję z PZPN. Kwiecień to na pewno nie jest dobry moment, by żegnać się z zespołem. Wiem, że kadra nie gra wiosną już żadnego oficjalnego meczu. Myślę, że PZPN, Górnik i trener Kasperczak przystaliby na scenariusz, według którego trener Guus Hiddink łączy pracę w Chelsea i reprezentacji Rosji. Do końca sezonu byłoby to pewnie możliwe. Sytuacji, kiedy trener Kasperczak żegna się z Górnikiem na przykład za 2-3 tygodnie nie potrafię sobie wyobrazić.

» Co ewentualnie potem?
- Jesteśmy lepiej przygotowani do tematu niż w momencie, kiedy rozstaliśmy się z trenerem Ryszardem Wieczorkiem.

» Nazwisko kandydata w szufladzie już jest?
- Na pewno byłby to polski trener. Więcej nie mogę dziś powiedzieć.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]