Kto po Leo? Smuda kontra Kasperczak

Drogi Franciszka Smudy i Henryka Kasperczaka kilka razy przecięły się. "Henry" zepchnął z trenerskiego stołka Smudę, gdy ten prowadził Wisłę Kraków.
Później górą był „Franz", kiedy zdobył angaż w Lechu Poznań uprzedzając Kasperczaka. Teraz dojdzie do najbardziej pasjonującego starcia - o to kto poprowadzi reprezentację Polski - pisze "Przegląd Sportowy". 

Następca Leo Beenhakkera będzie miał niesłychanie trudne zadanie wprowadzenia Polskę do finałów przyszłorocznych mistrzostw świata, ale przyszłego selekcjonera biało-czerwonych czeka też nie lada zaszczyt - poprowadzi on naszą kadrę podczas polskiego EURO 2012. Oprócz honorów związanych z pełnienem funkcji selekcjonera nie można pominąć wątku finansowego. To przecież Beenhakker wywalczył ogromne zarobki liczone w dziesiątkach tysięcy euro miesięcznie plus premie za ewentualne sukcesy. Następca, nawet jeśli tyle nie dostanie i tak nie będzie mógł narzekać.

Warsztat trenerski
Smuda ma niesamowitego „piłkarskiego" nosa. Odkrywał zawodników na których nikt nigdy by nie postawił i udanie wkomponowywał ich do swojego zespołu. Tak było z Tomaszem Frankowskim, Maciejem Żurawskim, Markiem Citko, Mirosławem Szymkowiakiem czy obecnie Robertem Lewandowskim. „Przygotowałem Heńkowi kolejny zespół do przejęcia. Lech jest gotowy!" - żartował Smuda nawiązując od czasów, gdy Kasperczak objął po nim Wisłę. Jeśli chodzi o selekcję piłkarzy Smuda na pewno jest lepszy. Budowanie drużyny nie jest takie łatwe o czym przekonuje się Kasperczak w Zabrzu. „Henry" lubi stawiać głównie na piłkarzy kreatywnych, Smuda zapatrzony w niemiecką szkołę woli wypośrodkować czyli łączyć zawodników kreatywnych z tymi, którzy sukces mają wybiegać i wywalczyć.

Siła przebicia w PZPN
Ten atut zdecydowanie leży po stronie Kasperczaka. W nieoficjalnych rozmowach prezes PZPN Grzegorz Lato przyznaje, że kolega z dawnej reprezentacji może liczyć na jego poparcie. Niby powołuje się selekcjonera na wniosek zarządu, ale wiadomo, że wyboru dokonuje prezes. Poza tym Kasperczak ma w PZPN sporo znajomych, choć należy zaznaczyć, że nie zawsze mu było z nimi po drodze...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]