Lubański: Jeszcze wierzę w Górnika

- Górnikowi brakuje dwóch wygranych meczów, które pozwoliłyby piłkarzom bardziej uwierzyć we własne możliwości i zdjąć z nich presję, jaka ciągle ich ciśnie - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" Włodzimierz Lubański. 

- Górnik Zabrze wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na dodatek po porażce z Piastem ma jeszcze większą stratę do rywali.
Włodzimierz Lubański: - Górnik niestety rozczarowuje, i to bardzo. Przeciwko Piastowi zagrał słabo. Nie potrafił z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie zdobyć nawet punktu. Widać, że piłkarze nie potrafią radzić sobie z presją. Grają bojaźliwie i niepewnie.

- Ale przecież w zremisowanych meczach z Lechem i Legią ci sami gracze prezentowali się zgoła odmiennie.
- Faktycznie zabrzanie wypadli w obu wspomnianych spotkaniach poprawnie. Nie byli gorsi chociażby od Lecha, który walczy o tytuł mistrzowski.

- Okazało się jednak, że te dwa remisy nie wzmocniły drużyny.
- Temu zespołowi brakuje dwóch wygranych meczów, które pozwoliłyby piłkarzom bardziej uwierzyć we własne możliwości i zdjąć z nich presję, jaka ciągle ich ciśnie. W spotkaniu w Gliwicach byli zrezygnowani. Widać, że mają coraz mniejszą wiarę w to, ze Górnik się utrzyma.

- A pan wciąż w to wierzy.
Sytuacja jest bardzo trudna, ale jeszcze nie beznadziejna. Do końca ligi pozostało osiem kolejek i można zdobyć maksymalnie 24 punkty. Oczywiście, że wierzę w utrzymanie zespołu.

- Jak pan wspomina jedyny spadek klubu w historii z ekstraklasy, który miał miejsce w 1978 roku?
- Byłem wtedy zawodnikiem belgijskiego Lokeren. Mam ogromny sentyment do Górnika i dlatego smuciłem się z powodu spadku. Teraz jest mi bardzo przykro, że zabrzanie znowu są na krawędzi.

- Trener Henryk Kasperczak jest coraz bardziej krytykowany.
- Bez wątpienia Heniek jest znakomitym i doświadczonym szkoleniowcem. Sponsorzy i działacze klubu także zrobili wszystko, aby ta drużyna była silna. Przeznaczono przecież spore środki finansowe na klub. Okazuje się jednak, że nie można kupić drużyny. Piłkarze niestety zawodzą.

- Kto z nich najbardziej?
- Nikogo nie zganię personalnie, ani nie wyróżnię. Cały zespół gra poniżej możliwości i to jest główna przyczyna niepowodzeń zabrzańskich piłkarzy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online