Szczot: Mecz ostatniej szansy

Jeśli Górnik Zabrze nie zdobędzie punktów w meczu ze Śląskiem we Wrocławiu, może powoli żegnać się z ekstraklasą - pisze "Przegląd Sportowy".
- Nie jestem zapchajdziurą i nie będę grał w ataku - to słowa sprzed czterech lat Roberta Szczota, wówczas prawego pomocnika Śląska. Los okazał się przewrotny. Dziś jest... napastnikiem Górnika i jedną z ostatnich nadziei zabrzan na utrzymanie w ekstraklasie.

Dziś Górnik zagra przy Oporowskiej. - Śląsk to klub, do którego zawsze mam sentyment, ale w tym spotkaniu będę musiał o tym zapomnieć. To dla nas praktycznie mecz ostatniej szansy - mówi Szczot, który właśnie jako piłkarz klubu z Oporowskiej debiutował w ekstraklasie.

Kiedy przychodził do Śląska z piątoligowego Lotnika Twardogóra, trafił na najczarniejszy okres w dziejach klubu. Zaledwie dwa lata później Śląsk ze Szczotem w składzie był już w trzeciej lidze. Wtedy trenerem drużyny z Wrocławia został Ryszard Tarasiewicz. Kapryśny piłkarz i nie znoszący fochów szkoleniowiec to była prawdziwa mieszanka wybuchowa. Kwestią czasu był konflikt. I w końcu do awantury doszło. Przed jednym z wyjazdowych meczów „Taraś" nie miał żadnego zdolnego do gry napastnika i powiedział Szczotowi, że z konieczności musi zagrać w napadzie. To wtedy zirytowany Szczot powiedział, że nie będzie zapchajdziurą.

- Natychmiast mu podziękowałem. Nie toleruję takich zachowań. Robert zachował się nie w porządku wobec całej drużyny. Inni mogą grywać na różnych pozycjach, a on nie? A po latach okazuje się nagle, że może występować w ataku - mówi Tarasiewicz.

- Dysponuje dobrą techniką, jest dynamiczny, czyli ma cechy pozwalające na grę w przodzie. Można mu tylko zarzucić, że nie strzela zbyt wielu goli - dodaje szkoleniowiec wrocławskiej drużyny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online