Pitry: Musimy wykorzystać atut własnego boiska

- Z pewnością Święta byłby spokojniejsze, gdybyśmy zdobyli we Wrocławiu trzy punkty. Gdyby jeszcze udało się wygrać spotkanie z Lechem, to obecnie mielibyśmy 23 punkty. Musimy teraz liczyć, że drużyny walczące o tytuł mistrzowski wygrają z zespołami walczącymi o utrzymanie - mówi zawodnik Górnika, Przemysław Pitry. 

» Górnik ma już za sobą mecz ze Śląskiem. Do końca sezonu pozostało siedem spotkań. Do rozegrania pozostały cztery mecze u siebie, trzy ma wyjeździe. W sumie można zdobyć 21 punktów. Ile punktów potrzebuje Górnik, żeby się utrzymać?
- Ciężko odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie. Musimy zdobyć jak najwięcej punktów i wykorzystać atut własnego boiska. Należy wygrać mecze z zespołami, z którymi bezpośrednio walczymy o utrzymanie [Polonia Bytom, Lechia, ŁKS – przyp. red.]. To właśnie te spotkania będą kluczowe. Przy założeniu wygrania wszystkich czterech spotkań u siebie, będziemy mieli na koncie 31 punktów, ale suma ta może nie dać nam utrzymania. Trzeba będzie szukać punktów na terenie przeciwnika. Nie pozostaje nam nic innego, szczególnie po feralnym remisie we Wrocławiu, gdzie bramkę straciliśmy w ostatnich minutach spotkania.

» We Wrocławiu Górniku już w 17. minucie objął prowadzenie. Niestety, nie udało się „dowieźć” wygranej do końca. Śląsk pokazał ponownie swoją konsekwencję w grze i niewiele brakowało, żeby to gospodarze wygrali.
- Pierwszych 45 minutach drużyna Górnika miała szczęście, bo zawodnicy Śląska trafili w poprzeczek i nie skierowali futbolówki do pustej bramki. Do momentu strzelenia bramki przez Śląsk, gospodarze nie mieli zbyt dużej liczby okazji w drugiej połowie. Odcięliśmy napastników Śląska od prostopadłych podań, gospodarze mogli nam zagrozić jedynie centrami, właśnie po jednej z nich padła wyrównującą bramka.

» Utrzymanie drużyny nie zależy już tylko od zawodników Górnika, ale również od wyników innych drużyn z końca tabeli.
- Nie wolno patrzeć tylko na inne zespoły, trzeba się skoncentrować i zdobywać punkty. Z pewnością Święta byłby spokojniejsze, gdybyśmy zdobyli we Wrocławiu dwa punkty więcej. Gdyby jeszcze udało się wygrać spotkanie z Lechem, to obecnie mielibyśmy 23 punkty. Musimy teraz liczyć, że drużyny walczące o tytuł mistrzowski wygrają z zespołami walczącymi o utrzymanie.

» Mecze z Piastem, Śląskiem pokazały, że dużą bolączką Górnika w rundzie wiosennej jest mała ilość strzelonych bramek. Zespół gra efektownie, ale nie jest skuteczny.
- Mecz ze Śląskiem pokazuje, że powinniśmy strzelić co najmniej dwie bramki, aby być spokojnym o końcowy rezultat. Trzeba zdecydowanie poprawić naszą skuteczność.

» Może się zdarzyć, że PZPN nie przyzna licencji Polonii Bytom i ŁKS-owi, a Jagiellonia spadnie z ligi z powodu korupcji. Tym samym Górnik zostanie w Ekstraklasie.
- Mam nadzieje, że nie dojdzie do takiej sytuacji. Chcielibyśmy wyjść z tego dołka, i pokazać na boisku, że zasługujemy na grę w Ekstraklasie. Runda wiosenna w wykonaniu Górnika jest zdecydowanie lepsza od jesiennej, pomimo czterech remisów.

» Który zespół w rundzie wiosennej Pana pozytywnie zaskoczył?
- Z pewnością ŁKS, który wygrał już czwarty mecz. Dwa spotkania przegrał wysoko, ale potrafił się podnieść i chyba mają już zapewnione utrzymanie w lidze. Druga drużyna, która bardzo dobrze sobie radzi w Ekstraklasie, to Śląsk Wrocław, choć to beniaminek.

Rozmawiał: Maciej Zborek / 11.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]