Kibice Górnika oburzeni cenami biletów na mecz z Polonią

Pełne trybuny na Roosevelta powróciły, kiedy kilka lat temu obniżono ceny wejściówek. Teraz zabrzanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, lecz cennik zmienia się na niekorzyść kibiców.
Zarząd Górnika już przed sezonem podał cennik biletów, jaki miał obowiązywać w bieżących rozgrywkach. Wejściówki za 25 zł miały dotyczyć spotkań z Ruchem, Wisłą, Lechem i Legią. Nie było jednak mowy o meczu z Polonią Bytom, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę.

Zdziwienie i rozgoryczenie fanów 14-krotnego mistrza Polski jest więc zrozumiałe. "Tu nie chodzi o 5 zł, tylko o zasady. Zdzieranie kasy z kibiców jest nie w porządku" - zaznacza na klubowym forum jeden z sympatyków. "Czyżby już nie wierzyli w utrzymanie Górnika i chcą jak najwięcej pieniędzy zarobić na ostatnich meczach w ekstraklasie?" - pyta inny kibic "Trójkolorowych".

- Niestety, nie jestem dziś w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ceny wejściówek na mecz z Polonią Bytom zostały podniesione. Takie decyzje podejmuje kilka osób. Musimy przeanalizować całą sytuację. Czy bilety będą kosztować tyle, ile zapowiadano przed sezonem? Tego nie wiem - mówi wiceprezes zarządu Górnika Zabrze, Marek Matuszewski.

Jak udało się ustalić, na decyzję miało wpływ to, że pojedynek derbowy uznano za spotkanie podwyższonego ryzyka. Znacznie wzrosły koszty organizacji takiego meczu. Stąd postanowiono zmienić cenę biletów. Dlaczego jednak ktoś o tym nie pomyślał przed sezonem?

Sympatykom Górnika nie chodzi wyłącznie o 5 zł, które działacze dodali do ceny normalnego biletu, ale o moment, w którym to się stało. Przypomnijmy, że zabrzanie zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, prezentując styl daleki od ideału. Fani Górnika są za to w obecnych rozgrywkach najmocniejszym ogniwem klubu z Roosevelta.

"Droższe bilety, a jakość marna - niestety!" - Hasło krzyczane na stadionie w Zabrzu jesienią znów ciśnie się na usta wszystkich kibiców Górnika. Jak dowiedział się SportSlaski.pl, jest jeszcze szansa, aby zarząd cofnął decyzję. Bilety na sobotni mecz mogą kosztować 20, a nie 25 zł.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]