Fakt: Kasperczak trenerem Angoli?

Piłkarska federacja Angoli rozpoczęła poszukiwania trenera. Duże szanse na poprowadzenie Czarnych Antylop ma... Henryk Kasperczak.
Jak dowiedział się "Fakt", jednym z kandydatów do poprowadzenia zespołu Angoli jest dobrze znany na Czarnym Lądzie Henryk Kasperczak. 

W Górniku Zabrze ten doświadczony trener przechodzi teraz co prawda ciężkie chwile. 14-krotni mistrzowie Polski od miesięcy okupują ostatnie miejsce w ekstraklasie. Co bardziej niecierpliwi kibice Górnika już chcą żegnać trenera Kasperczaka.

"Henry" nie musi się jednak obawiać bezrobocia. Mimo ewidentnego niepowodzenia w Zabrzu, w Afryce nadal cieszy się wysoką marką. Na Czarnym Lądzie wciąż pamiętają jego sukcesy odniesione z reprezentacjami Wybrzeża Kości Słoniowej, Tunezji czy Mali. Teraz "Henry" jest na liście życzeń piłkarskich działaczy w Angoli.

– Nasza federacja już rozpoczęła poszukiwania nowego szkoleniowca. Z tego co wiem na liście życzeń jest kilka nazwisk. Czy jest na niej nazwisko Kasperczaka? To bardzo możliwe, bo działacze chcą zatrudnić kogoś z doświadczeniem, a Kasperczak jest bardzo znany w Afryce i zagwarantuje sukces w przyszłorocznym Pucharze Narodów Afryki – podkreśla Nelson Jose Pascoal, dziennikarz Angola Press.

Numerem jeden na liście jest Manuel Jose portugalski szkoleniowiec najlepszej klubowej jedenastki w Afryce, egipskiego Al-Ahly. Mówi się też o zwolnionym z Chelsea Londyn Luisie Felipe Scolarim, ale ten nie ma doświadczenia w pracy na Czarnym Lądzie. "Henri" z kolei świetnie spełnia te wymagania. W 2002 roku niedocenianą przez nikogo ekipę Mali doprowadził przecież do półfinałów PNA, a turniej rozgrywano właśnie na boiskach tego kraju.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]