Rambo boi się śniegu

Rambo (z lewej) i Gaudinho - zobacz powiększenie (fot. Super Express)Felipe i Gaudinho wrócili do Polski po odpoczynku spędzonym w Brazylii. Dla ich rodaka, Diego Alessandro Rambo (18 l.), jest to pierwszy kontakt z naszym krajem.
Wcześniej zapowiadany był także przylot czwartego Brazylijczyka, Edno. Jednak ten zrezygnował z gry w Zabrzu, wybierając ofertę Vasco da Gama. W Górniku Zabrze jest więc trzech Brazylijczyków i Japończyk. 
- Mówią tylko po portugalsku - śmieje się trener Waldemar Fornalik. - Nic po angielsku.

Tłumaczem zostaje więc Felipe, który jesienią udanie zadebiutował w barwach Górnika. Jego znajomość polskiego pozwala już nam dogadać się z Rambo.

- W Polsce najbardziej zaskoczył mnie śnieg - mówi imiennik słynnego kinowego mściciela. - Zresztą Felipe i Gaudinho, mimo że byli już tutaj, też nie widzieli takiej zimy.

Trójka Brazylijczyków ze śmiechem obrzuca się śnieżkami. Po chwili poważnieją.

- Karierę zaczynałem w rodzinnej miejscowości, Porto Alegre, w klubie Gremio - opowiada Rambo. - Później była włoska Brescia.

Na jakiej pozycji będzie grał w Górniku? Felipe wyciąga przed siebie dłoń.

- Ja gram tu na obronie - pokazuje palec po prawej stronie. - On gra tu - wskazuje na środkowy.

Cała trójka ma wynajęte trzypokojowe mieszkanie w Zabrzu niedaleko stadionu.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]