Rozmowa z Mariuszem Magierą, obrońcą Górnika

» Zaprosił już pan kolegów na piwo z okazji strzelonej bramki?
Mariusz Magiera: - Nie i nie zaproszę, przynajmniej na razie, bo wiadomo, jak to jest z naszymi kibicami (fani Górnika wydali piłkarzom zakaz imprezowania - przyp. red.). A tak na serio to nie w głowie nam fetowanie zwycięstwa nad Lechią, bo to tylko kroczek do celu, jakim jest utrzymanie. 

» Kluczem do strzelenia przez pana bramki była asysta Piotra Madejskiego.
- Faktycznie, wyszła nam fajna akcja, zagraliśmy z klepki, a potem pozostało mi już tylko precyzyjnie strzelić z dystansu, choć łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

» Prowadzenie was uśpiło? Bo w drugiej połowie Lechia zepchnęła was do rozpaczliwej obrony.
- Trudno mi to wytłumaczyć, ale to nie pierwszy raz, gdy po zdobyciu prowadzenia jakoś tak podświadomie cofamy się do obrony i sami doprowadzamy do ciężkich chwil pod naszą bramką.

» Obrońcy Górnika mają specjalne treningi strzeleckie?
- (śmiech). Aż tak to nie ma, ale faktycznie ostatnio to defensorzy strzelają najwięcej bramek. Tak naprawdę nie ma to jednak znaczenia, wszyscy wspólnie walczymy o utrzy-manie Górnika i każda bramka cieszy nas tak samo, bez względu na to, kto ją zdobywa. Tak będzie też w kolejnych meczach, z których każdy będzie tym najważniejszym. Dzięki wygranej odrobiliście znaczną część dystansu do rywali, macie ich teraz na wyciągnięcie ręki. Ale jeszcze ich nie minęliśmy! Nie sprzyjają nam wyniki innych drużyn, sporo jest w lidze sensacji, zresztą cały sezon jest dość dziwny, bo już dawno tak nie było, żeby tyle drużyn walczyło o mistrzostwo Polski i jeszcze więcej o utrzymanie. Przecież na cztery kolejki przed końcem może spaść nawet drużyna z ósmego miejsca w tabeli.

» Ale Górnik nie spadnie?
- Nie spadnie!

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]