Z Płatkiem o utrzymanie?

Być może mecz Górnika przeciwko drużynie, którą prowadzi jego wychowanek, będzie decydował o spadku jednej z tych drużyn z ekstraklasy.
- Powinniśmy zdobyć jeszcze dziesięć punktów, by utrzymać się w lidze bez konieczności gry w barażach - mówił przed spotkaniem z Lechią Adam Banaś. - Co powiem teraz? Wychodzi na to, że potrzebujemy jeszcze siedem. Dobrze byłoby jechać na mecz z Cracovią, mając na koncie dwa kolejne zwycięstwa - dodał obrońca Górnika po spotkaniu z Lechią.
Korespondencyjny pojedynek Górnika z "Pasami" zakończył się remisem, chyba jednak ze wskazaniem na Cracovię. Kiedy w sobotę zabrzanie kończyli mecz z Lechią, dosyć głośno mówiono na Roosevelta, że po tej kolejce Górnik opuści ostatnie miejsce w tabeli, jakby nie wierząc w możliwość pokonania przez Cracovię jedenastki Polonii Warszawa.
Artur Płatek, trener zespołu z ulicy Kałuży, siadł dzień wcześniej na stadionie w Zabrzu i oglądał Górnika. Dziś wiele wskazuje na to, że mecz między tymi zespołami może być kluczowy w walce o pozostanie w lidze. - Wolałbym, by tak nie było. Chciałbym oczywiście, by Górnik pozostał w lidze. To chyba oczywiste. Artur? To mój przyjaciel i materiał na bardzo dobrego trenera. Życzę mu pozostania w ekstraklasie. Zresztą z Polonią nie wygrywa się przypadkowo. Wiem, że to trudne, ale przecież kilka innych drużyn też jest zagrożonych - przyznał Tomasz Wałdoch, który w sobotę też siadł na stadionie Górnika. Do Zabrza przyjechał na komunię pociechy... Artura Płatka.
Z kim obie drużyny, które dziś zamykają ligową tabelę, grają do czasu bezpośredniej konfrontacji? Między innymi obie z Odrą Wodzisław, która Cracovię gości na własnym boisku, a do Zabrza przyjeżdża tydzień później. Drugi mecz Górnika to wyjazd do Łodzi, a Cracovii - spotkanie na własnym boisku z Bełchatowem, który wciąż walczy nawet o mistrzostwo Polski. Dodajmy, że z lepszym skutkiem niż warszawska Polonia, która... w ostatniej kolejce zawita do Zabrza. Cracovia gra wtedy wyjazdowy mecz z Lechem. Terminarz na pewno lepszy - przynajmniej na papierze - ma Górnik. Waga spotkania o "sześć punktów" będzie jednak ogromna. Szczególnie dla Płatka i Cracovii.
Dziś o meczu z Cracovią nikt głośno w Zabrzu jeszcze nie mówi. To zbyt daleka przyszłość. Tym bardziej, że gdyby do tego czasu podwinęła się Górnikowi noga, to być może jego stawka nie będzie już dla zabrzan istotna. To samo dotyczy się też "Pasów". - Dla nas dziś najważniejsza jest wizyta w Łodzi. Sytuacja jest taka, że o poprzedni meczu zapomina się z końcowym gwizdkiem i liczy się następny. Na szczęście oznacza to, że nadal jesteśmy w grze - dodaje Banaś.
W tygodniu ma wrócić do treningów Damian Gorawski. Być może nastąpi to już dziś.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]