Obrońcy ratują Górnika

Gdyby nie skuteczność defensorów Górnika, to klub z Zabrza już dawno nie liczyłby się w walce o utrzymanie w ekstraklasie
W ostatnim meczu z Lechią błysnął snajperskimi umiejętnościami lewy obrońca Mariusz Magiera. Dzięki jego kapitalnej bramce Górnik zainkasował trzy arcyważne punkty. 

Defensywa to wiosną najsilniejsza formacja zabrzan. Obrońcy nie tylko bez zarzutu wywiązują się ze swoich zadań, ale wyręczają też kolegów z formacji ofensywnych.

To niewiarygodne, ale w rundzie rewanżowej z dziesięciu bramek zdobytych przez Górnika aż sześć było dziełem obrońców! Cztery trafienia zaliczył Adam Banaś, a po jednym Adam Marciniak i ostatnio Magiera.

Gol tego ostatniego ustawił mecz z Lechią. Magiera dostał świetne podanie od przywróconego ostatnio od pierwszego zespołu Piotra Madejskiego i pięknym strzałem z piętnastu metrów pokonał Pawła Kapsę.

– To fakt, że ostatnio to głównie obrońcy zdobywają dla Górnika bramki, ale jakie to nie ma znaczenie? Najważniejsze są trzy punkty i to, że wciąż liczymy się w walce o utrzymanie – podkreśla Magiera.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online