Sflaczała zabrzańska dętka

"Tylko sprzyjający zbieg okoliczności i wyniki innych meczów powodują, że Górnik - mimo porażki w Łodzi - nadal jest w grze, nadal może zapewnić sobie utrzymanie i to nawet bez baraży.
Ciągle jest nadzieja, ale nagle pojawia się nowy wątek, w sytuacji zabrzańskiego klubu mocno niepokojący. Przed tygodniem pisałem, że mimo zwycięstwa nad Lechią Górnik był w tamtym meczu na Roosevelta gorszy, ale jednocześnie nie wątpiłem, że będzie w stanie - dzięki wysokim jednak piłkarskim umiejętnościom tej drużyny - zdobyć komplet ligowych punktów już do końca sezonu. Tymczasem na ŁKS-ie zabrzanie wypadli bezbarwnie, beznamiętnie, beznadziejnie... Dlaczego tak się dzieje? W obozie zabrzan nikt tego głośno nie potwierdzi, ale ponoć piłkarze zaczynają się w zaufaniu skarżyć, że... nie dają rady fizycznie, że są źle przygotowani do sezonu! Jeszcze gdy grają u siebie presja kibiców, doping jakoś ich niosą, jakoś przymuszają do biegania na ostatnich nogach. Ale na wyjeździe zostaje z nich już tylko sflaczała dętka. Brak agresji, brak sił, brak determinacji i zalewający to wszystko gęsty, przyciężkawy sos apatii... Dobitnym symbolem obecnego Górnika jest dla mnie choćby Paweł Strąk, który w środkowym kółku porusza się przez 90 minut ruchem powolnym, jednostajnie jednostajnym.
Na szczęście futbol wiele razy dawał mi nauczkę, że nigdy nie należy mówić nigdy, że zawsze nie należy mówić zawsze. Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz, lecz wszystko się może zmienić po tym następnym. Ciągle wierzę, że Górnika jednak stać...
Na wszelki wypadek zabrzanie powinni jednak mocno przyglądać się sposobowi gry Podbeskidzia Bielsko-Biała."

autor: Paweł Czado / http://czado.blox.pl/Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online