Przegląd Sportowy: Zabrzanie grzechy chcą zamienić na punkty

Piłkarze Górnika Zabrze robią rachunek sumienia i zapowiadają niesamowitą walkę na Cracovii - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
- W meczu z ŁKS Łódź nie pokazaliśmy śląskiego charakteru. Zabrakło też determinacji i woli walki. Pojawiły się za to błędy w kryciu i ustawieniu. Nie mieliśmy też należytej siły ognia. Wreszcie, nie wytrzymaliśmy presji - wylicza grzechy Górnika Zabrze Adam Banaś, lider obrony.

Powyższe wyznanie grzechów to odpowiedź na apel bramkarza Sebastiana Nowaka, który zaraz po zakończeniu spotkania w Łodzi mówił do kolegów, żeby każdy z nich, indywidualnie, zrobił rachunek sumienia i zastanowił się, jakie błędy popełnił. Banaś to uczynił, ale nie zamierza godzić się ze stwierdzeniem, że spadek jest nieuchronny.

- Dokonajmy rozliczenia, ale siedem grzechów zamieńmy na siedem punktów w trzech ostatnich kolejkach i powinno być dobrze. Chociaż, znając nasze szczęście, lepiej będzie wygrać te trzy spotkania - zauważa i dodaje: - Na razie jednak skoncentrujmy się na najbliższym spotkaniu z Odrą Wodzisław. U siebie prezentujemy się dobrze, bo niesie nas doping prawie dwudziestu tysięcy kibiców. Z ich pomocą wygramy i pojedziemy do Krakowa na mecz o wszystko z Cracovią. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tam będzie niesamowita walka.

Wczoraj trener Henryk Kasperczak i rada drużyny spędzili godzinę w gabinecie prezesa klubu Jędrzeja Jędrycha. Po rozmowach strony nabrały wody w usta. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że dyskutowano o tym, co można zrobić, by drużyna popisała się skutecznym finiszem. Działacze i szkoleniowiec mają świadomość, iż tylko spokój może ich uratować, więc nie mają zamiaru robić żadnych nerwowych ruchów. Nie będzie zatem kar dla piłkarzy, choć Kasperczak otwarcie przyznał trzy dni temu, że ci go zawiedli.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]