Pierwszy bal Kozy

Zwycięzcą plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski minionego roku został co prawda Adam Małysz, ale na Balu Mistrzów - na parkiecie i przy barze - rej wodzili przedstawiciele światka piłkarskiego. Opanowaniem tanecznego kroku imponowała selekcjoner Paweł Janas, a kondycją przebijał wszystkich właścicieli przeniesionej z Piotrkowa Trybunalskiego do Szczecina Pogoni, Antoni Ptak. 
Oprócz wymienionych salonowych lwów nie zabrakło także debiutanta. Bankietowe doświadczenie, pod czujnym okiem ojca, zdobywał w ubiegłą sobotę w hotelu Victoria boss zabrzańskiego Górnika, Marek Koźmiński i trzeba Kozie juniorowi przyznać, iż okazał się pojętnym uczniem także i w tej dziedzinie. Również - bo wcześniej Marek w ekspresowym tempie przyswoił sobie reguły biznesowej gry obowiązujące w polskiej ekstraklasie. - Bez ojca nie dałbym sobie rady - podkreślił skromnie w sobotnią noc. - Mógłbym jeszcze spokojnie grać, bo umiejętnościami przewyższam większość pracowników z Górnika, ale zaczęło mi już brakować motywacji do ciężkiej harówki na treningach. Teraz wolę reprezentować klub już na takich imprezach jak Gala "Piłki Nożnej" czy Bal Mistrzów Sportu, niż na boisku.

Oczywiście Koźmiński junior, choć często podpiera się autorytetem ojca, nie jest prezesem malowanym. Znakomicie potrafił wykorzystać kontakty we Włoszech. Za frytki - jak mawiają piłkarze - sprowadził do Zabrza młodych, ale już wiele umiejących obcokrajowców. A zimą zaskoczył wszystkich jeszcze bardziej angażując pierwszego w historii naszej ekstraklasy piłkarza rodem z Japonii. - Nie mówię, że Kimitoshi Nogawa zbawi Górnik, ale jest kandydatem na naprawdę solidnego futbolistę - ocenia Marek. - Nie ukrywam, że kierowały mną również względy marketingowe, bo z racji egzotycznego pochodzenia powinien przyciągnąć na trybuny więcej widzów.

źródło: Piłka Nożna
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]