Niezastąpieni

31,5 - taka jest średnia wieku niezastąpionego, zapracowanego piłkarza w polskiej lidze, nie mającego statusu klubowego gwiazdora.
Michał Probierz (32 lat) tak naprawdę to nigdy nie zdołał przekonać do siebie żadnego z selekcjonerów i tym samym nie dostał szansy pokazania się poza Polską, na co bezsprzecznie zasługiwał. Potrafił jednak sam zadbać o swoją promocję, a pamiątką po niej lub bardziej udanych epizodach w lepszych i gorszych klubach niemieckich (Westfalia 04, KFC Uerdingen 05, Wattenscheid 09) była efektowna limuzyna marki Mercedes. Probierz w Górniku już jedną nogą jest trenerem i to dobry pomysł. Tak samo, jak zaangażowanie latem ubiegłego roku niechcianego w krakowskiej Wiśle Kazimierz Moskala (37 lat). Co z tego że w wieku poważnym. To przecież jeden z najbardziej szanujących się polskich piłkarzy. Kariera wyłącznie do naśladowania, więc pochwała za przeszczep jego indywidualnej solidności dla poczynania całego Górnika.

źródło: Piłka Nożna
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]