Forum
 

Mueller: Kibice mają prawo powiedzieć piłkarzom, co o nich myślą

- Jeśli sytuacja jest napięta, a taką mieliśmy w Zabrzu, to kibice mogli się wypowiedzieć. Szczególnie jeśli nie widzieli zaangażowania w grze drużyny - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Michael Mueller wiceprezes TU Allianz i przewodniczący rady nadzorczej SSA Górnik Zabrze. 

Jakie jest stanowisko firmy Allianz, większościowego udziałowca spółki Górnik, w sprawie piątkowej wizyty kibiców na treningu Górnika?
Michael Mueller: - Ta akcja była uzgodniona z zarządem i według mojej wiedzy także z trenerem Henrykiem Kasperczakiem. Nie było tylko wiadomo, ilu kibiców przyjdzie. Ta liczba gości, czyli prawie setka, to było dla nas ogromne zaskoczenie. Liczyliśmy na kilkanaście osób. I jeszcze jedno. Nie znaliśmy dokładnego terminu wizyty. A poza wszystkim to kibice mają prawo powiedzieć piłkarzom, co o nich myślą. Przecież w meczach z Piastem Gliwice i ŁKS nie było walki i zaangażowania.

Słyszał pan, żeby podobne zdarzenia miały miejsce w Niemczech?
- Czegoś takiego tam nie ma, a przynajmniej ja o tym nie słyszałem. W Niemczech jest tak, że gdy kibice są niezadowoleni z gry piłkarzy, to w chwili rozpoczęcia meczu stoją przed bramami stadionu, a na trybuny wchodzą trzydzieści minut po rozpoczęciu spotkania. Zdarza się też, że przygotują jakiś transparent, na którym jest napisane, co ich boli.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online