Model Nogawa

Pierwszy japoński zawodnik w polskiej lidze piłkarskiej. Nieznany pomocnik Nogawa Kimitoshi (19 lat, Shizuoka Sangyo Daigaku ) 13 stycznia podpisał kontrakt z klubem o nazwie Górnik Zabrze.
Po ukończeniu szkoły średniej (Risshou DaiShonan), nie znalazłszy zatrudnienia w żadnym z zawodowych klubów w japońskiej lidze, ten wyjątkowy zawodnik podpisał kontrakt z agencją artystyczną, gdzie pracował jako model. W ubiegłym roku, stawiając sobie ciągle za główny cel grę w klubach brazylijskich czy włoskich, bardzo ciężko trenując (w grudniu 2003 roku odbył staż w brazylijskim klubie Atletico Londrina), wreszcie znalazł się w lidze europejskiej.

W dzieciństwie zawsze największym marzeniem dla Nogawy była gra w piłkę w jednej z lig zagranicznych. W ubiegłym roku po wygaśnięciu kontraktu w Brazylii, na chwilę powrócił do Japonii, by przez Niemcy piątego stycznia wylądować w Polsce.
7 stycznia na klubowej konferencji prasowej cztery lokalne pisma oraz duża liczba inna mediów nazwala Nogawę "Drugim Nakatą", co bardzo zdziwiło samego zawodnika.

Przed podpisaniem kontraktu z polskim klubem, Nogawa nie miał łatwej drogi do zrobienia kariery. Wybrawszy sobie karierę piłkarza jako wymarzone zajęcie, będąc uczniem drugiej klasy liceum w prefekturze Wakayama przeniósł się do szkoły średniej Risshou Dai Shonan w prefekturze Shimane.
Nogawa, szybki prawy pomocnik z uwagi na bardzo wątłą budowę ciała był bardzo podatny na kontuzje. Po nieudanym podejściu do J-League i po przyjęciu na studia do Shizuoka Sangyo Daigaku, Nogawa kontynuując indywidualny trening oraz grę w futsal, próbował swoich sil w zawodzie modela.

W zeszłym roku od lutego do kwietnia Nogawa spędził dwa miesiące w Brescii, w klubie, w którym występuje Roberto Baggio oraz do 2003 roku występował były reprezentant Polski a obecnie prezes Górnika Zabrze, Marek Koźmiński, który to bardzo zainteresował się japońskim zawodnikiem.

Po konsultacji z działaczami Brescii oraz Górnika w maju 2003 roku Nogawa wyjechał do Brazylii, gdzie po okresie obserwacji i treningów różnych klubach podpisał kontrakt z Atletico Londrina. Jednakże po spotkaniu z menadżerem, p. Gabrielli, Nogawa podpisał kontrakt z polskim klubem.

Obecnie, będąc na urlopie dziekańskim w uniwersytecie w Shizuoka, Nogawa chce skoncentrować się na grze w lidze polskiej. Po rozpoczęciu treningów ósmego stycznia zespół Górnika Zabrze udaje się na obóz przygotowawczy do Włoch w lutym, gdzie rozegra szereg spotkań towarzyskich.

Na podstawie "Nikkan Sports"

źródło: sports.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]