Fornalik najbliżej Górnika?

Henryk Kasperczak w środę rozstał się z Górnikiem Zabrze. Wśród kandydatów na jego miejsce wymienia się m.in Waldemara Fornalika - czytamy na SportSlaski.pl.
Fornalik na kilka kolejek przed końcem sezonu objął fatalnie spisujący się wiosną Ruch Chorzów i niczym "czarodziej" odmienił oblicze drużyny, którą ostatecznie zdołał uratować przed spadkiem. W krótkim okresie dokonał więc tego, co nie udało się Kasperczakowi z Górnikiem.
Na kogo postawią szefowie Górnika i Allianzu? - Szukamy trenera związanego ze Śląskiem - oznajmił dziś prezes zabrzańskiego klubu, Jędrzej Jędrych. Na korytarzach nie raz wymieniono nazwisko Fornalika, który uratował przed spadkiem Ruch. Temat nabiera realnych kształtów, kiedy dowiadujemy się, że szkoleniowiec ten nie ma ważnej umowy z chorzowianami. Ba, nawet nie został zaproszony na spotkanie z prezes Katarzyną Sobstyl.
Nie byłby to debiut Fornalika w Górniku. Wiosną 2001 roku udało mu się uratować zabrzan przed spadkiem. W sezonie 2002/03 zajął z Górnikiem 7. miejsce w lidze.
Nic dziwnego, że w Zabrzu przypomniano sobie o Fornaliku, który doskonale zna realia I-ligowe. Jeszcze w styczniu był przecież trenerem Widzewa Łódź, którego zostawił na 1. miejscu na zapleczu ekstraklasy. Dzieła dokończył tylko Paweł Janas.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]