Jędrych: Ciągle płacimy za poprzedników

Rozmowa z Jędrzejem Jędrychem, prezesem Górnika Zabrze.
» Kto będzie następcą Henryka Kasperczaka?
- Mamy kilku kandydatów, ale na razie musimy uporządkować pewne sprawy po spadku. Jednym z najpoważniejszych kandydatów jest trener związany z Zabrzem, mający duże doświadczenie w pracy w ekstraklasie. Oczywiście będziemy chcieli tę sprawę rozwiązać jak najszybciej, ale na pewno nie oznacza to, że na łapu capu. 

» W składzie też dojdzie do zmian?
- Za wcześnie, by o tym mówić. Duże znaczenie będzie miała opinia nowego szkoleniowca.

» Ile kosztuje rozstanie z trenerem?
- O pieniądzach w ogóle nie rozmawialiśmy. Rozstajemy się po dżentelmeńsku.

» Myśli już pan o pierwszym sezonie w pierwszej lidze?
- Przede wszystkim chciałbym, żeby ten sezon był dla klubu okresem stabilizacji, bo teraz tego najbardziej potrzebujemy, i sportowych sukcesów, po których Górnik wróci do ekstraklasy. Dostaliśmy bolesną lekcję pokory, jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o piątym miejscu w tabeli, walce o puchary, a skończyło się sromotną przegraną. Teraz zrobimy wszystko, żeby szybko odrobić tę stratę, ale oczywiście nikt nie może zagwarantować, że nasza banicja potrwa tylko rok. Wierzymy w przysłowie, że co nas nie zabije to nas wzmocni.

» Kiedy będzie znany pierwszoligowy budżet?
- Takie sprawy ustala się na rok, więc na razie nic się nie zmieniło. Wykonaliśmy w klubie naprawdę sporo pracy, uporządkowaliśmy go organizacyjnie, także pod kątem szkolenia młodzieży, a przede wszystkim ustabilizowaliśmy finansowo. I proszę pamiętać, że cały czas płacimy rachunki poprzedników, którzy zaciągali zobowiązania, chociaż w klubie nie było pieniędzy. Niektóre z długów będą spłacane do 2013 roku, mogę też ujawnić, że obciążenia te wynoszą rocznie około 4 milionów złotych!

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]